witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie
yellowlair oats
north east england

Ankieta: Czy powinniśmy usunąć zwierzęta?
Ankieta jest zamknięta.
Tak.
87.88%
29 87.88%
Nie.
6.06%
2 6.06%
Tak, ale powinniśmy z tym jeszcze poczekać.
6.06%
2 6.06%
Razem 33 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Przyszłość zwierząt

#1 (11.11.2018, 23:45 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

11.11.2018 rozpoczęcie ankiety.
24.11.2018 ankieta edytowana na prośbę @Rosie Murray, zmiana jej głosu z "Tak, ale powinniśmy z tym jeszcze poczekać" na "Tak".
26.11.2018 zamknięcie ankiety.

Minęło niemal dziewięć miesięcy od ostatniej ankiety i jak obiecywałam w lutym, wracamy do tematu zwierząt na forum. Myślę, że ten czas był wystarczający, żebyśmy wszyscy zastanowili się nad przyszłością zwierzaków, naszymi zwierzęcymi kontami oraz ich dalszym prowadzeniem, dlatego dziś chcę na nowo otworzyć ankietę i dyskusję o ich dalszych losach. 
Jak większość z was wie, od dawna zastanawiamy się nad sensem podtrzymywania psów i kotów na forum (poprzednia ankieta na ten temat do zobaczenia jest tutaj: http://ylo.pl/showthread.php?tid=828). Motywy naszych rozważań w zasadzie się nie zmieniły, ale pozwolę sobie je przytoczyć:
Po pierwsze, zwierzęce fabuły już nie istnieją. W przeszłości zwierząt na fabule było pełno, miały miejsce mniejsze czy większe wydarzenia inicjowane przez zwierzęce postacie, zwierzaki spotykały się ze sobą, miały swoich właścicieli i czworonożnych znajomych. Obecnie nie jest prowadzona ani jedna zwierzęca sesja od wielu miesięcy. Ostatnia stricte zwierzęca była prawdopodobnie na początku 2018 roku, a w relacji zwierzak - człowiek w okresie wakacyjnym, przy czym osoba prowadząca zwierzęcą postać i tak zniknęła.
Po drugie, znakomita większość użytkowników ma co najmniej jedną zwierzęcą postać, ale od miesięcy, a nawet lat nią nie pisze, większość osób na konta zwierząt nawet nie zagląda.
Po trzecie, prawie nikt nie zaczyna od zwierzęce postaci. Na wszystkich nowych użytkowników w tym roku tylko jedna zaczęła od zwierzaka i szybko zrezygnowała. W przeszłości było tak samo - albo zwierzak znikał, albo użytkownik po pewnym czasie tworzył postać ludzką i na niej się skupiał.
Po czwarte, statystyki mówią same za siebie. Spójrzcie na listę osób online w ciągu ostatnich 48 godzin i policzcie, ile jest tam zwierząt, a ile ludzi. Zerknijcie w KP zwierząt i sprawdźcie, ile ich pojawiło się od ankiety w lutym. Zwierzęta są niemal wymarłe. Podobnie rzecz ma się na Discordzie - ilu z nas ma zwierzęce konta, a jako nicków używa tych nazwisk ludzkich postaci? Może to pierdoła, ale dość dobitnie pokazująca, że każdy jako postać główną, najbardziej rozpoznawalną ma człowieka. Zwierzęta są jedynie dodatkiem.
Po piąte, osoby niegdyś wierne zwierzakom obecnie nie tylko już nimi nie grają, ale coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których proszą o usunięcie zwierzęcych kont, deklarując brak zainteresowania ich dalszym prowadzeniem.
Po szóste, brak perspektyw dla zwierzęcych postaci. Nasze podejście do zwierząt jest zupełnie inne niż na stricte zwierzęcych forach (których w zasadzie już nie ma). Zwierzęta żyją tu z ludźmi, są ich pupilami, a to uniemożliwia zrobienie ze zwierzaka stworzenia o rozbudowanej osobowości. Kot ma być kotem, pies ma być psem: ma walić do kuwety albo pod krzaczek, pakować się na kolana i mruczeć albo turlać się na komendę, a za to nie może posiadać typowo ludzkiej wiedzy czy doświadczenia. Nie ma możliwości podwyższania statystyk, rang, pozycji w klanach/watahach itp. Po latach obserwacji wiem, że osoby lubujące sie w grze zwierzętami nie odnajdują się u nas jako pies czy kot, bo w przeciwieństwie do forów czysto zwierzęcych, momentalnie napotykają wyraźnie wytyczone granice, które nie pozwalają im wykreować rozbudowanej postaci ani znalezienia jakiegokolwiek celu w pisaniu zwierzakiem, pomijając szczekanie i chodzenie na spacerki. 
Po siódme, nasze rozmowy na Discordzie, w których sporo osób potwierdziło odczucia moje i reszty administracji - w naszym przedziale wiekowym gra zwierzęciem nie jest już atrakcyjna, wyrośliśmy z tego i nie ma się co oszukiwać, czasy zwierząt już nie wrócą.

Dlatego otwieram nową ankietę i zarazem bardzo zachęcam nie tylko do głosowania, ale również do wypowiedzenia się w tym temacie. Pozwolę sobie podać tu parę pytań, które pomogą wam wyrazić zdanie jak najbardziej dla nas pomocne:
1. Czy jesteś zainteresowany/a prowadzeniem zwierzęcej postaci?
2. Czy rejestrowałeś/aś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
3. Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
4. Czy masz w planach stworzenie zwierzęcej postaci?
5. Czy chciał(a)byś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
6. Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?

Oczywiście odpowiedź na pytania nie jest obowiązkowa i każda opinia będzie przydatna ^^

Pamiętajcie, że liczy się tylko jeden wasz głos, a wyniki ankiety są publiczne, więc nie głosujcie multikontami. Głosy z multikont i tak zostaną cofnięte.

#2 (11.11.2018, 23:59 )
28 lat
malarz
185 cm
miał być ślub...a został sam

Czy jesteś zainteresowany/a prowadzeniem zwierzęcej postaci?
Nie.

Czy rejestrowałeś/aś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Również nie. Od momentu rejestracji na Ylo byłam nastawiona na tworzenie wyłącznie postaci ludzkich. 

Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
Nie.

Czy masz w planach stworzenie zwierzęcej postaci?
Jak wspomniałam w pytaniu drugim, nigdy nie myślałam nawet o stworzeniu zwierzęcej postaci.

Czy chciał(a)byś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Moim zdaniem w zupełności wystarczy, jeżeli o pupilu postaci będą wzmianki zawarte w karcie lub w grze fabularnej, jak ktoś będzie miał chęć wpleść wątek spaceru ze zwierzakiem czy jakąkolwiek inną aktywnością :)

Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?
Niestety, ale tak właśnie uważam. Trudno wypowiadać się na ten temat z perspektywy osoby, która ma naprawdę niewielkie doświadczenia związane z postaciami zwierząt, ale wszystko przemawia za tym, aby na Ylo z nich zrezygnować... Odpuszczę sobie przytaczanie argumentów, bo sądzę że wypowiedź @James Moore absolutnie wyczerpała temat pod względem argumentacji. Moim zdaniem lepiej jest skupić się na postaciach ludzkich, ponieważ niemal każdy użytkownik tego forum na główną postać ma właśnie człowieka.
[Obrazek: XBfXQOo.jpg]
#3 (12.11.2018, 00:15 )
28 lat
Wokalista The Relentless, tekściarz
193 cm
Sam nie wie... na razie cycki mu w głowie.

1. Czy jesteś zainteresowana prowadzeniem zwierzęcej postaci?
Ogółem wcześniej byłam całkiem podekscytowana, chciałam spróbować swoich sił jako zwierzak i nawet zrobiłam kota mojej postaci, ale... szybko doszłam do wniosku, że to wciąż nie dla mnie i wolę skupić się na Angelo, a jego pupile równie dobrze mogę uwzględniać w postach, w których nim piszę. c:

2. Czy rejestrowałaś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Nie - zależało mi przede wszystkim na moim Angelo i kontynuacji rozwijania tej postaci.

3. Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
Tak jak wspomniałam przy pytaniu pierwszym, tak, mam, niemniej wydaje mi się, że ta chęć gry była krótkotrwała, szybko minęła, możliwe że sama jestem już za "stara" na pisanie zwierzakiem. :")

Zdecydowanie nie, jedną już mam i wydaje mi się, że te początkowe pozytywne emocje odnośnie gry kotem dawno wyparowały. :c

5. Czy chciałabyś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Chyba jednak wolę czasem wspominać o tym w swoich postach ludzką postacią.

6. Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?
Najwyraźniej, co jest dość mocno odczuwalne i słowa, że się z pisania nimi wyrosło są jak dla mnie bardzo trafione! Sama długo nie pograłam jako zwierzak i też ciężko mi się tu jakkolwiek wypowiadać, ale doświadczenia gry jako zwierzę mam i od dawna to mnie zwyczajnie nie kręci. Ot, chciałam przekonać się, jakby to wyglądało... ale to mimo wszystko nie dla mnie i do takich wniosków zdążyłam dziś dojść po głębszym przemyśleniu sprawy. Chyba nie mam nic więcej do dodania konstruktywnego na ten temat, myślę że tyle wystarczy. ^^
This congregation of confrontation, surroundings don't define you, upon the fire, it's burning higher, only actions can speak the truth.
Angelo Blackhawk
#4 (12.11.2018, 00:16 )

Nie
2. Czy rejestrowałeś/aś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Nie
Nie posiadam
Nie
5. Czy chciał(a)byś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Jestem całkowicie przeciwna, by zwierzęta były jako postaci, zdecydowanie bardziej wolę, gdy są gdzieś w tle, gdzie ja mogę za nie decydować i nie trzeba czekać na bezsensowne posty na sesji, które często nic nie wnoszą, o ile nie jest to fabuła stricte skupiona na zwierzaku
Niestety - tak. W sumie większość życia na pbfach spędziłam na zwierzęcych. A to wilki, psy, koty, konie czy tam smoki, to mimo wszystko, byłam mocno związana z tym światkiem zwierzakowych for. I nie żałuję, dobrze wspominam, było naprawdę świetnie. Sęk w tym, że, jak to już było wspomniane, dorośliśmy, zaczęło nas to nudzić, więc nie sądzę, by to miało wrócić
#5 (12.11.2018, 00:34 )

Nie, choć kiedyś grywałam głównie na forach wyłącznie z nimi związanymi. Jednak przez upływ czasu przestały dla mnie być interesujące i sądzę, że na poważnie nie byłabym w stanie ponownie wcielić się w jakiegoś czworonoga. 

Biorąc pod uwagę zamierzchłe czasy to tak. Kilka lat temu, zarejestrowałam się wpierw jako postać zwierzęca i z taką myślą przybyłam, o stworzeniu właśnie takowej. Pewnie głównie na taką decyzje miał fakt, że wówczas tylko nimi grałam i jakoś nie myślałam wtedy nad graniem człowiekiem. Gdy przybyłam drugi raz priorytetem było dla mnie stworzenie ludzkiej postaci i kontynuowanie jej życia z poprzedniego forum. 

Nie posiadam takowej.

Nie, jak już to właśnie ludzką. 

Wolę zdecydowanie, gdy jest wspominana w postach. Wydaje mi się ta opcja wygodniejsza. Nie ważne, czy zwierzę bierze bierny czy nawet czynny udział. W kwestii opisania samych pupili danej postaci myślę, że fakt umieszczenia szerszych informacji w zakładce "Inne" (jeśli już sama rubryka, w którym wpisujemy dane zwierzaki wydaje się komuś zbyt uboga) jest zupełnie wystarczająca.

Na Ylo myślę, że minął, prawie nikt nie chce prowadzić swoich zwierzęcych postaci. A czy ogólnikowo? Nie sądzę. Znaczy... myślę, że lepiej użyć określenia "mijają". For zwierzęcych jest co prawda mniej, wręcz z łatwością można je policzyć na palcach jednej ręki, ale nadal bytują. Są jeszcze małe garstki ludzi, którzy dobrze się bawią pisząc czworonożnymi i dopóki tacy ludzie jeszcze istnieją, czas zwierząt jeszcze trwa. Słabo, ale trwa.
#6 (12.11.2018, 00:34 )
27 lat
studentka medycyny
172 cm
po co się z kimś wiązać?

Już nie, choć kiedyś byłam i miałam zwierzęcą postać.

Tak, ale to było w 2011 roku i wtedy miałam inne priorytety w grze.

Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
Już nie posiadam, choć miałam przez wiele lat Katacuschee'a i to była moja pierwsza postać na forum, z którą byłam przez około 7 lat. Niedawno poprosiłam o jego usunięcie własnie dlatego, że nie miałam żadnej ochoty nim grać i nie widziałam w tym sensu, bo wolałam skupić się na ludzkich postaciach. Nie logowałam się na niego przez miesiące i powiem szczerze, że napisanie nim posta w pewnym momencie zaczęłam postrzegać jako stratę czasu, który mogłabym włożyć w napisanie czegoś Yvonne albo Dylanem. 

Nie. To już nie dla mnie.

Czy chciał(a)byś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Nie potrzeba mi tego. Dla Yv i Dylana nie szukałam zwierzaka, bo właśnie wolę wspomnieć, że mają jakiegoś psa czy kota niż czekać na czyjś post, który i tak niewiele wniesie w wątki, a wątków człowiek - zwierzak to w ogóle mi się nie chce rozgrywać.

Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?
Z przykrością to powiem, ale tak. Przez wiele lat grałam na zwierzęcych forach, głównie wilczyc i psich. Od nich zaczęłam granie i grałam na nich na równi z SLami przez wiele lat. Tutaj miałam mojego Cuschee'a i trzymałam go długo tylko ze względu na sentyment, bo już przy poprzedniej ankiecie nim nie pisałam i nie zamierzałam nim pisać. Mogę zacytować to, co wtedy napisałam: "Teraz wolę skupić się na dorosłej ludzkiej postaci niż na kocie, którego życie to polowanie, jedzenie i dokuczanie psom". Poza tym obecnie pisanie zwierzakiem wydaje mi się dziecinne i bezcelowe. No i to, że zwierzęcych for już nie ma, też o czymś świadczy. Wyrośliśmy z tego, to dobrze powiedziane.
#7 (12.11.2018, 00:56 )
25 lat
kelnerka w The Cavern Pub
172 cm
raczej nie szuka

Nie.
Nie, jestem skupiona tylko na ludzkich.
Nie.
Nie.
Nie uważam tego za potrzebne. Wygodniej jest wspomnieć o tym, że piesek na smyczy zaszczekał na przechodnia niż czekać, aż ktoś napisze o tym post.
Zdecydowanie tak. Wiem, że istnieją jakieś zwierzęce fora, jedno o smokach, jedno o lwach, ale chyba... to tyle na dziś? O innych nic nie wiem, ale mniejsza o to. Jestem zdania, że czasy zwierząt minęły, ewentualnie mijają i są coraz bliżej końca, a dla obecnej społeczności na forach granie zwierzakami jest coraz mniej atrakcyjne, bo "jesteśmy na to za duzi", ale nie tylko pod względem wieku, ale również dojrzałości pisarskiej. Kiedyś pisało się zwierzakami i to cieszyło, choćby i mnie, bo miałam epizody ze zwierzęcymi forami. Jednak teraz myślę, że wymagamy od postów czegoś więcej. Chcemy wykreować ciekawą postać, stworzyć nią interesujące wątki, stawiać sobie jakieś wyzwania poprzez pisanie postów i uczyć się lepszego języka oraz ćwiczyć swoją kreatywność, przynajmniej ja jestem na forach z tego powodu. Czy gra zwierzęciem spełnia te warunki? Zwłaszcza u nas, gdzie jak słusznie Jamesowa zauważa, zwierzaki są mocno ograniczone i nie ma szans stworzenia im złożonych osobowości ani odegrania ciekawych wątków? Ja bym powiedziała, że nie, więc to nie ma sensu. Pisanie o sikaniu na drzewo na spacerze albo ganianiu wiewiórek w parku już nie bawi, bo chcemy od tej rozrywki więcej.
#8 (12.11.2018, 03:34 )
25 lat
nie pracuje i nie będzie pracować
169 cm
kocha każdego i żadnego

Nie.
Moim priorytetem była postać ludzka, ale miałam plan stworzenia dodatkowej zwierzęcej. Obecnie jeśli już, zrobię drugą postać jedynie człowieka.
Nie mam.
Miałam na początku bycia na forum, a to było parę lat temu, ale nie mogłam się do tego zabrać. Nie miałam zapału. Jakieś dwa lata temu temat wrócił i planowałyśmy coś z @Danielle Murray, ale nie wypaliło, bo żadna z nas nie umiała zmobilizować się na stworzenie zwierzaka. Ludzi chce się tworzyć, ale zwierzęta nie bardzo...
Dawno temu wydawało mi się atutem forum, że można pisać sesje ze zwierzakami, ale obecnie bym nie chciała. To mi się wydaje dość płytkie. Pisać posty o tym, że rzuca się patyk psu? Tak to obecnie widzę i zdaje mi się, że to nonsens. Zaś jeśli mówimy o uczestniczeniu psa w poważniejszych wątkach, to tego też nie widzę. Ktoś napisze post psem w temacie, ale to nie wniesie żadnej wartości np. w rozmowę dwóch ludzkich postaci. Pies może zrobić coś nietypowego, ale to można samemu opisać w swoim poście. Szczególnie w naszych czasach, kiedy wątki są mniej spontaniczne niż kiedyś i ogólny ich zarys najczęściej z góry się ustala.
Tak. Mówię to ze smutkiem, ale tak. Parę razy w życiu zahaczyłam o zwierzęce fora i nie zagrzałam na nich miejsca, bo szybko mi się nudziły, ale uważałam to za sympatyczne i bardzo niewymagające gierki. Obecnie widać, że na Ylo ludziom już się nie chce tracić na to czasu. Jesteśmy forum "starym" (mam na myśli nie wiek forum, a średnią wieku graczy) i wcale mnie nie dziwi, że gdy ludzie mają swoje życia, rodziny, prace itd., to nie chce im się tracić wolnego czasu na pisanie prostych rzeczy psem albo kotem. Mnie też się nie chce, wolę skupić się i w wolnym czasie stworzyć coś ambitniejszego. Poza tym daliście tyle miesięcy czasu od poprzedniej ankiety i gdyby ktoś naprawdę chciał i mu zależało, to by coś robił swoją zwierzęcą postacią, żeby udowodnić, że psiaki i kociaki nie są u nas gatunkami wymarłymi. Stało się odwrotnie, bo ludzie zgłaszają zwierzęce postaci (nawet wieloletnie i rozwinięte w przeszłości) do kasacji.
#9 (12.11.2018, 06:49 )
41 lat
obecnie wściekła po utracie pracy
169 cm
dziękuję, postoję

Lubię zwierzaki, ale interesują mnie coraz mniej.
Tak, aczkolwiek to było 7 lat temu i od tamtej pory wiele się zmieniło.
Posiadam dwie zwierzęce postaci, @"Faust"i @"Ethan". Bardzo je lubię, w szczególności Fausta, ale prawda jest taka, że chęci na nie mam coraz mniej. Ethana nie rozwijam od bardzo dawna i niedawno rozmawiałam z Ochiyo (jego właścicielką) o zrezygnowaniu z tej postaci. Faustem piszę więcej, ale dlatego, że jego postać była istotna w fabułach jego właściciela, ale i w nich udzielam się coraz mniej (mam wrażenie, że Jamesowi obecność psa jast raczej obojętna). Ostatnie posty Faustem pisałam chyba na początku lata i nie ciągnie mnie do zaczynania nowych gier albo kontynuowania starych. Mam też dużo mniej czasu niż parę miesięcy temu i w tej sytuacji wolę napisać więcej Danielle niż zwierzakami, bo jej fabuły są dla mnie ważniejsze.
Nie. Planuję postać, ale człowieka.
Zwierzak to bardzo fajne urozmaicenie w życiu ludzkiej postaci, ale pod warunkiem, że są nim regularne odpisy, a w te u zwierząt od dawna nie wierzę. 
Tak. Ja jako fanka pisania zwierzakami widzę to najlepiej. Przez wiele lat byłam wierna zwierzętom i nawet jako dorosła baba kończąca magisterkę sporo pisałam wesołymi pieskami, nawet prowadziłam gry z innymi zwierzęcymi postaciami. Długo zarzekałam się, że nie chcę postaci człowieka, bo człowiekiem jestem na co dzień, a na forach chcę odmiany, ale zmieniłam zdanie po stworzeniu Danielle i zobaczeniu, w jaki sposób gra się ludzkimi postaciami. Porównując to z kiepskimi możliwościami i dużą naiwnością zwierzęcego świata przesiadłam się na Danielle jako na główną postać, a zwierzęta mocno zaniedbałam.
W poprzedniej ankiecie wypowiedziałam się na nie, bo byłam przekonana, że skoro tyle osób ma tutaj zwierzęce postacie, groźba ich utraty zmobilizuje do częstszego pisania nimi, a świat zwierząt na nowo się rozkręci. Nie stało się tak, tamta dyskusja nic nie zmieniła, więc chyba nikomu nie zależy? Mnie już nie bardzo. Z uśmiechem wspominam czasy, w których pisałam tylko zwierzętami, ale obecnie nie chcę się do tego cofać, bo dla mnie właśnie to jest cofnięcie się w stosunku do tego, co daje pisanie człowiekiem. Poprę innych, że kiedyś to było fajne, ale obecnie z tego wyrastamy, nie tylko Yellowlair Oats, ale cały rynek PBF. Nie ma co sztucznie trzymać zwierząt na forum.
#10 (12.11.2018, 09:07 )
25 lat
studentka leśnictwa, dorabia w Mulberry
170 cm
Rozglądam się!

Nie.
Tak, lata temu. To było moje pierwsze forum i chciałam zacząć od łatwiejszej opcji, żeby zrozumieć na czym to polega. Obecnie bym zaczęła i skończyła tylko na człowieku.
Już nie mam psiej postaci. Zrezygnowałam z niej jakiś rok temu i na koniec tak, była mi obojętna i nie chciało mi się na nią wchodzić, a co dopiero pisać.
Nie.
Viv miała Renesmee, zanim@Jessica Hawking z niej zrezygnowała. Postaci już je ma, ale piszę czasem w postach, że kotka nadal jest z Viv i to uważam za wystarczające. Więcej nie trzeba.
Nie wypowiem się ogólnie o forach, bo słabo się w tym orientuję. Poza Ylo grałam tylko na kilku i szybko je opuściłam. Jednak tutaj na pewno czas zwierząt się skończył. Kiedyś zwierzaki tętniły życiem, a teraz czasem zobaczę jakiegoś na liście ostatnio zalogowanych, a postów i chęci pisania żadnych. Jestem zdania, że zwierzęta to taki relikt przeszłości i lepiej zrobić z nich wspomnienie niż na siłę reanimować. Nie będę podawać więcej argumentów, bo @James Moore podała wszystkie, które wpadły mi do głowy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości