witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie
yellowlair oats
north east england

Ankieta: Czy powinniśmy usunąć zwierzęta?
Ankieta jest zamknięta.
Tak.
87.88%
29 87.88%
Nie.
6.06%
2 6.06%
Tak, ale powinniśmy z tym jeszcze poczekać.
6.06%
2 6.06%
Razem 33 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Przyszłość zwierząt

#21 (21.11.2018, 13:58 )
22 lata
studentka pielęgniarstwa
160 cm
rozgląda się!

1. Czy jesteś zainteresowana prowadzeniem zwierzęcej postaci?
Nigdy nie byłam. 

2. Czy rejestrowałaś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Też nie. Rejestrowalam się, bo chciałam spróbować gry ze zwierzakiem, ale wejścia w skórę zwierzaka sobie nie wyobrażałam. 

3. Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
Nie mam.

4. Czy masz w planach stworzenie zwierzęcej postaci?
Nie. Nie wyobrażam sobie grania zwierzakiem.

5. Czy chciałabyś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Ochiyo ma psa i prawie nie piszemy takich wątków, mimo że na początku miałyśmy z Danielle takie plany. Zrobiłyśmy jedno spotkanie Ochi i psa, Ochi go przygarnęła i tak się skończyło. Ja mam mało czasu i po wejściu na forum wolę odpisać gdzieś, gdzie życie Ochi pójdzie do przodu, a nie w temacie, w którym będzie tylko bawić się z psem. Wolałabym wspominać o zwierzaku, bo czasem mam ochotę zrobić to w poście, ale obecnie nie mogę, bo postać jej psa istnieje i nie wiem czy mogę coś napisać, bo może być tak, że napiszę coś nie po myśli Danielle.

6. Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?
Tak myślę. Zwierzęce fora nigdy mnie nie kręciły (mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale uważałam je za niepoważne). Na Ylo zarejestrowałam się jednak po części z powodu zwierząt. Byłam ciekawa gry ze zwierzęciem, bo to było dla mnie coś nowego i chciałam przekonać się jak to jest pisać ze zwierzakiem. Może lepsze do tego były zwierzęce fora, a nie ludzko-zwierzęce, ale chciałam zacząć od forum, które prezentuje się ambitniej, bo inne mnie odrzucały. Nie przekonałam się do zwierząt ani trochę i poprę wypowiedzi niektórych, że zwierzęta mogą tylko zaszkodzić Ylo na rynku PBF niż pomóc. Ponadto zwierzęta od dawna odchodzą do lamusa, nie tylko tu, ale na wszystkich forach. To przeżytek, do którego prawie nikt nie chce wracać.
#22 (24.11.2018, 00:32 )
25 lat
Weterynarz, instruktor jazdy konnej
163 cm
James Moore jest panem jej serca

1. Czy jesteś zainteresowany/a prowadzeniem zwierzęcej postaci?
Od lat już niestety nie i to się nie zmieni.

2. Czy rejestrowałeś/aś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Nawet na samym początku forum, gdy grałam na zwierzęcych forach, tutaj założyłam Elenę i choć miałam zwierzęce postacie, to szybko się te wątki mi sypały. Nie planuję też tworzyć kolejnej zwierzęcej postaci.

3. Czy posiadasz zwierzęcą postać? Jeśli tak, czy czujesz chęć, by logować się na nią i pisać nią fabularne posty, czy jest Ci to raczej obojętne?
-

Jak wyżej pisałam, nie planuję mieć zwierzęcej postaci. Głównie dlatego, że wolę dużo silniej rozwinięte wewnętrznie ludzkie postaci od zwierzaków. Fajnie było nimi pisać, ale jak się było młodszym i robiło się akcje typu zasranie plaży, jednak teraz to już nie za bardzo moja bajka.

5. Czy chciał(a)byś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Z rok temu chciałam taką postać, ale teraz zdecydowanie myślę, że wygodniejsze jest pisanie i wspominanie o nich - mniejszy burdel w sesjach i też nie ma kolejnej osoby, z którą należałoby się dogadać, czy chce brać udział w jakiejś sesji, czy nie, nieobecność też wtedy nie jest kłopotem, a jednak jak ma się zwierza, to chciałoby się, żeby uczestniczył taki w historii postaci choćby wspominany, gdzie jest więcej możliwości napomknięcia o takowym.

6. Czy uważasz, że czas zwierząt na Yellowlair Oats (lub ogólnie na PBF'ach) minął?
Wszystko na to wskazuje, a już szczególnie stosunek ludzi, którzy się wypowiadali na discordzie. Jesteśmy coraz starsi, coraz bardziej skupiamy się na ludzkich postaciach, które można rozwijać wielopłaszczyznowo, a jednak zwierzęta nakładają spore ograniczenia w tej materii. Nie można na wiele rzeczy sobie pozwolić i choć z pewnością takie postacie są urocze i słodkie, a chęci na nie mogą być duże, to wystarczy spojrzeć na ilość czasu każdego z nas na forum, by stwierdzić, że pogodzenie postaci ludzkiej, która zajmuje najwięcej czasu i jeszcze aktywnie prowadzić postać zwierzaka jest prawie nierealne, jeśli ma się trochę zobowiązań na co dzień. Dlatego myślę, że pora powiedzieć to głośno i zwierzaki zostawić dla tych, którzy je chcą i być może stworzą dla nich nowe, dobre forum, niż trzymać takie konta na siłę tam, gdzie nie są w ogóle aktywne i istnieją tylko i wyłącznie w teorii.
#23 (25.11.2018, 01:40 )
22 lata
udaje dorosłą i planuje się uczyć
166 cm
ach! gdzie jesteś, mój luby?

Raczej nie. Mam dwie, ale bez różnicy czy są.
2. Czy rejestrowałaś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
W połowie, bo moją pierwszą postacią był kot, ale od początku planowałam też postać człowieka. Zaczęłam od kociaka, bo to prostsza opcja, a ja chciałam wpierw poznać forum i sprawdzić czy tu zostanę, zanim wezmę się za tworzenie czegoś bardziej skomplikowanego (człowieka).
Mam dwie: @"Izzy" i @"Othin". Chciałam mieć postaci z każdej dostępnej rasy, ale pisanie zwierzętami nigdy nie wiodło mi się zbyt dobrze, mimo że na początku próbowałam. Izzy ma właściciela, Othin ma mieć, ale nawet zwykłe wątki z adopcją psa ze schroniska i przygarnięciem kota szły jak po grudzie, a wątków ze zwierzętami (nawet planowanych) nie udało się rozegrać. Dałam sobie spokój z kotem, na psa czasem zaglądałam z powodu rozwijajacej się adopcji ze schroniska, ale to też stoi od miesięcy w martwym punkcie, więc nie mam co nim robić. Druga sprawa, że mi się nie chce. Jak dla mnie mogą znikać.
Nie.
5. Czy chciałabyś, aby Twoja ludzka postać miała zwierzaka istniejącego na forum jako postać, czy wolisz, by tylko czasem wspomniała, że ma psa/kota?
Raczej nie. Nie przy obecnym tempie odpisów zwierząt. Nie ma co kryć, jeśli ktoś ma postać ludzką i zwierzęcą, zawsze pierwsze posty pisze na ludzkiej, a zwierzaka zostawia na później i koniec końców często zapomina o odpisie. Gdyby jakiś mój temat miał stać w miejscu z powodu braku odpisu zwierzaka, to ja dziękuję, bo zwierzę nie wprowadza wiele w fabułę. Z kolei gdyby zwierzęta miały odzywać się w tematach od czasu do czasu, poza kolejką, to kompletnie nic będą wnosić i pewnie bez "przymusu" nikt nimi nie napisze. Wolę wspomnienia o zwierzętach. Szybciej, wygodniej.
Tak. Nie znam sytuacji zwierząt na Ylo sprzed lat, ale trochę tu już jestem, a zaczynają od zwierząt wiem jaka jest sytuacja z ostatnich dwóch lat. Widzę, że zwierzętami się nie pisze, tylko czasem ktoś się zaloguje, ale i tak na tym koncie nic nie robi. Nikomu się nie chce, więc nie powinniśmy trzymać ich tu siłą i może wprowadzać w bład osoby, które lubią grać zwierzakami i rejestrują się tutaj z myślą, że sobie takim pograją, a nagle się rozczarowują, bo życie zwierząt nie istnieje. Na PBFach ogółem sytuacja wydaje mi się podobna.
Zagłosowałam ma "tak, ale powinniśmy poczekać", bo myślałam, że może istnieją jeszcze tacy, którzy chcą pisać zwierzętami, ale po wczytaniu się w wypowiedzi powyżej widzę, że takich osób nie ma, więc... bez sensu. Uznajcie, że mój głos jest na tak, bo nie mogę go zmienić (albo zmieńcie, jeśli się da) :P
#24 (25.11.2018, 22:00 )
25 lat
office menager, copywriter, key account manager, model
192 cm
-

Nie.

2. Czy rejestrowałaś się u nas z myślą o stworzeniu zwierzęcej postaci?
Nie.

Nie posiadam.

Nie.

Raczej wolę aby zwierzęta nie były grywalne, na potrzeby fabuły tyle o ile o poczynaniach pupila może decydować w poście jego właściciel. 

Prawdę mówiąc nie znam nawet tamtych "czasów". Kiedy rejestrowałam się na tym forum zwierząt już była zaledwie garstka, a jeszcze mniejszy ich procent faktycznie prowadził aktywne rozgrywki na fabule. Nie wiem czy minął czas zwierzęcych for bo są takie które wciąż prosperują i chyba mają się dobrze natomiast nigdy szczególnie nie przepadałam za robieniem ze zwierząt gatunku grywalnego na forum o tematyce typowo ludzkiej. Zwłaszcza gdy chodzi o zwierzęta udomowione bo w teorii posiadanie właściciela powinno dość mocno ograniczyć pupilowi rozgrywkę. Zwierzę udomowione nie pałęta się samo po mieście, nie powinno mieć raczej swobody w poznawaniu innych zwierząt/ludzi i siłą rzeczy jest mocno uzależnione od swojego "człowieka". Prędzej czy później gra zwierzakiem na takich warunkach staje się po prostu męcząca.
Elliot Bjorkman
I'm a little dysfunctional, don't you know? If you push me it might be bad. Get a little emotional, don't you know? You could fool around and make me mad...

#25 (26.11.2018, 01:06 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

Ankieta była otwarta przez ostatnie dwa tygodnie i sądzę, że to dostateczny czas, by zagłosowali i wypowiedzieli się wszyscy zainteresowani przyszłością forum, a w szczególności tematem zwierząt. Bardzo cieszę się, że tak dużo z Was odpowiedziało na postawione przeze mnie pytania (nie spodziewałam się :D), bo każda wypowiedź była oczywiście dużo przydatniejsza niż niewiele mówiący głos w ankiecie. Żałuję przy tym bardzo, że osoby głosujące, aby zwierząt nie usuwać, były jedynymi, które szerzej się nie wypowiedziały, nie próbując nawet podać argumentów, po co trzymać na forum zwierzęta. 
Większość Waszych opinii, argumentacji, odczuć pokrywa się, skłaniając do jednego wniosku: nie ma już na Yellowlair Oats miejsca dla zwierząt. Zwierzęce postacie to relikt przeszłości, który przez ostatnie lata powoli, z miesiąca na miesiąc umierał i wyszło na to, że obecnie nie ma na forum ani jednej osoby (może z wyjątkiem osób głosujących na nie, ale diabli wiedzą, "co autor miał na myśli"), która chce jeszcze zwierzakami grać. Sporo z was zwróciło uwagę na wspominane przeze mnie kwestie - wyrośnięcie z pisania zwierzakami, mocne ograniczenia fabularne spowodowane umiejscowieniem zwierząt w realistycznym ludzkim świecie, nuda... istotne były dla mnie również wypowiedzi kilku osób, które otwarcie napisały, że istnienie zwierzęcych postaci zniechęcało je do naszego forum. Zmieniły zdanie niemal wszystkie osoby wcześniej sprzeciwiające się usunięciu zwierząt. Z 23 osób, które uzasadniły swoje głosy, nie znalazła się ani jedna, która jest zainteresowana grą zwierzętami, kolejne natomiast deklarują chęć usunięcia zwierzaka lub obojętność wobec jego losu. Wyniki w samej ankiecie są miażdżące - 93,94% głosów na tak, gdy zagłosowała zdecydowana większość osób aktywnie grających na forum. 
Piszę to ze smutkiem, bo po przeszło siedmiu latach kończy się pewien etap charakterystyczny dla Yellowlair Oats, ale dalsze trzymanie zwierzęcej rasy przy życiu jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Już w lutym, za czasów poprzedniej ankiety byliśmy zdecydowani o usunięciu zwierząt, lecz przekonaliście nas swoimi argumentami. Obecnie wszyscy jesteśmy zgodni - należy zakończyć zwierzęcy rozdział na forum.

Co dalej?
Nie chcę przeprowadzać rewolucji, bo wiem, że wielu z was ma zwierzęce postacie liczące kilka lat, niektórzy są z nimi związani emocjonalnie i usuniecie ich z dnia na dzień byłoby dla takich osób ciosem, dlatego wycofywanie zwierząt odbędzie się stopniowo.

Dziś możliwość stworzenia nowej zwierzęcej postaci zostanie wyłączona. Z regulaminu zniknie punkt informujący o możliwości grania psem i kotem, zostanie usunięty wzór Karty Postaci dla zwierząt oraz tematy informacyjne związane z postaciami zwierzęcymi. Dział z Kartami Postaci zwierząt, relacje zwierzaków, poszukiwania, boksy w schroniskach i inne osobiste tematy zostaną przeniesione do Archiwum (prawdopodobnie powstanie w nim nowy dział poświęcony zwierzętom).

Do końca stycznia 2019 roku macie czas na pożegnanie się z waszymi zwierzęcymi postaciami. W tym czasie na discordowym kanale #pomoc lub w TYM TEMACIE możecie zgłaszać prośby o wcześniejsze usunięcie swoich zwierzęcych kont (proszę o wskazanie konkretnych postaci, nie "usuńcie moje zwierzaki"). To czas do waszej dyspozycji, abyście mogli bez presji zapisać avatary, inne grafiki i informacje profilowe, skopiować sobie Karty Postaci czy konkretne posty lub wątki, jeżeli chcecie zostawić je sobie na pamiątkę (posty zwierząt nie zostaną usunięte, ale konta owszem, co utrudni późniejsze odszukanie konkretnych postów). Jeśli chcecie domknąć jakieś niedokończone wątki zwierzaków, fabularnie wyprowadzić je z miasta, uśmiercić czy jakkolwiek inaczej usunąć z fabuły, w tym okresie macie również czas na napisanie nimi ostatnich postów.

W pierwszych dniach lutego 2019 roku konta zwierzęce, które wcześniej nie zostały zgłoszone do usunięcia, zostaną skasowane.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości