witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie
yellowlair oats
north east england
2. Wiadomości z Yellowlair Oats (14.04.2017)

#1 (15.04.2017, 01:47 )

wiadomości  z  ylo
ŚWIĘTA WIELKANOCNE!
Nadeszły Święta Wielkiej Nocy! Centrum miasta zaroiło się od wielobarwnych ozdób, w których prym wiodą wszelkie zajączki,
kurczaki, baranki i wielobarwne pisanki, a studenci, młodzież szkolna i dzieci mają chwilę wytchnienia od zajęć dydaktycznych. Nie zapominajcie o Bank Holiday, które nadchodzą w najbliższych dniach! Jak zawsze Wielki Piątek i Wielki Poniedziałek upłyną Brytyjczykom pod znakiem wielkich wyprzedaży i dzikich walk o sklepowe okazje. Nie może ich zabraknąć również w Yellowlair Oats! Większość sklepów w John Lewis Department Store i mniejszych sklepików usytuowanych w centrum miasta przewiduje na te dwa dni duże zniżki. Promocji można spodziewać się też w popularnych lokalach: Quilliam Brothers' Teahouse, 100% Chocolate Cafe i Costa Coffee przewidują na te dni zniżki i poszerzają menu o świąteczne przysmaki.


WIOSENNE EPIDEMIE
Wszyscy z utęsknieniem czekali na wiosnę, ale jej przybycie jak na razie nie jest zbyt urodziwe. Temperatura oscyluje wokół kilkunastu stopni Celsjusza, z czego na pewno dużo osób się ucieszy, ale poza słupkiem na termometrze nie ma się czym cieszyć. Deszczowa auta i zasnute chmurami niebo nie sprzyjają dobremu samopoczuciu ani zdrowiu.
Zrobiło się cieplej, więc wszelkie wirusy i inne paskudztwa zaczęły atakować ze zdwojoną siłą, co szybko odbiło się na mieszkańcach miasta. Niewielu uchowa się tej wiosny bez grypy lub kataru!


SCHRONISKO POSZUKUJE WOLONTARIUSZY
Miejscowe schronisko jeszcze nigdy nie miało się tak źle. Po przejęciu go przez Williama Holmesa poziom życia bezpańskich psów i kotów znacznie się poprawił, ale starania o jak najszczęśliwsze życie czworonożnych nieszczęśników pochłaniają znaczne środki pieniężne. Niedawno z finansowania schroniska wycofał się jeden z głównych sponsorów, co musiało poskutkować zwolnieniami w kadrze pracowniczej. Jak na razie ograniczono je do koniecznego minimum, ale to niestety początek zwolnień. Teraz schronisko poszukuje wolontariuszy o sercu do zwierząt, którzy zechcą nieodpłatnie, choć od czasu do czasu pomóc w opiece nad bezpańskimi zwierzakami. Najmilej widziane są dyspozycyjne osoby z doświadczeniem w kontaktach z psami i kotami, ale przyda się pomoc każdej chętnej pary rąk!


URODZINY KRÓLOWEJ
21 kwietnia Królowa Elżbieta II obchodzi 91 urodziny! Do oficjalnych obchodów urodzin Królowej jeszcze daleko, ale to w brytyjskiej kulturze tak ważne wydarzenie, że bez wątpienia ten niezwykły dzień odbije się echem w mediach i dotrze też do Yellowlair Oats.
A Ty masz plany na świętowanie urodzin Królowej?

Jeśli jesteś zainteresowany rozwinięciem wątków podanych w wiadomościach bardziej niż tylko luźnym nawiązaniem do nich w postach, zachęcamy, byś zgłosił się z tym do jednej z osób pełniących funkcję MG.
Listę MG znajdziesz tutaj.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości