witaj w Yellowlair Oats
rejestracja  logowanie
yellowlair oats
north east england
Ankieta: Jak powinno nazywać się nasze miasto?
Ankieta jest zamknięta.
Yellowlair Oats
29.41%
15 29.41%
Yellowlair Oat
15.69%
8 15.69%
Yellowlair Orchard
9.80%
5 9.80%
Yellowlair Ongel
7.84%
4 7.84%
Yellowlair Ofer
0%
0 0%
Yellowlair Ortgeard
9.80%
5 9.80%
Yellowlair Ofersalic
0%
0 0%
Yellowlair Orn
3.92%
2 3.92%
Yellowlair Oreald
9.80%
5 9.80%
wolę Yellowlairs
13.73%
7 13.73%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Nowa nazwa Yellowlair Oats

#1 (08.04.2018, 21:11 )
27 lat
śpiewa, komponuje i truje w radiu
195 cm
dawno temu serce skradła mu Elena

Wiele się zmieniło. W ciągu ostatniego roku forum przeszło gruntowne przebudowy, które przede wszystkim miały na celu uwspółcześnienie, rozwinięcie Yellowlair Oats i lepsze wykorzystanie możliwości, które daje zarówno samo forum, jak i jego skrypt. Wprowadziliśmy w tym czasie wiele nowych tematów informacyjnych na temat Yellowlair Oats i Wielkiej Brytanii, dodaliśmy kilka wygodnych funkcjonalności do naszego skryptu, ruszyliśmy forumowego Discorda, stworzyliśmy nowe sposoby na rozwijanie postaci... Staramy się robić jak najwięcej, żeby Yellowlair Oats dotrzymywało kroku PBF'owej współczesności i tak naprawdę obecne Yellowlair Oats mało ma wspólnego ze swoją wersją sprzed siedmiu czy nawet czterech lat.
Ostatnim krokiem, który chcemy wykonać, by nieco odciąć się od przeszłości forum sprzed kilku lat - kiedy to funkcjonowało inaczej i sam świat PBF był inny - jest zmiana nazwy miasta na lepiej pasującą do jego geograficznego położenia. Nie ma się co oszukiwać - nazwa Yellowlair Oats nie pasuje do angielskiego miasta i nie niesie za sobą żadnego sensownego znaczenia. To dość duży zgrzyt w naszej próbie utworzenia miasta fikcyjnego, acz pasującego do brytyjskich realiów. Zdecydowaliśmy, że nie chcemy robić wielkiej rewolucji i po tylu latach przenosić się na zupełnie inny adres, więc w grę weszła tylko nazwa miasta, która nie wymusi na nas zmiany adresu forum i przy okazji będzie do adresu pasować. Dlatego YLO będzie akronimem pełnej nazwy miasta. Dość mocno nas to ograniczyło, bo w zasadzie sprawiło, że nazwa musi być trójczłonowa i składać się z wyrazów na Y, L oraz O i przy okazji w takiej właśnie kolejności, a do tego w jakiś sposób powinna nawiązywać do okoliczności miasta, jego tradycji, regionu... nie było łatwo przy takich ograniczenia, ale coś nam wyszło. Sięgnęliśmy po prawdziwe nazwy angielskich miejscowości, słowniki, a nawet język staroangielski i udało nam się stworzyć kilka nazw, które nieźle brzmią i nawiązują do samego miasteczka.

Pierwszy człon nazwy będzie brzmiał Yellowlair (lub Yellowlairs) i jego składowe to dwa wyrazy - yellow (żółty) i lair (legowisko, matecznik, jaskinia)/to lair (kryć się). Yellow może być nawiązaniem do kolorystyki, jaka otacza miasto, czyli do piaszczystych plaż oraz pól, które znajdują się poza jego granicami, pośród pobliskich wsi. Lair natomiast może nawiązywać do leśnych okoliczności, których za granicami miasta też nie brakuje, a także do samego miasta, które nie jest duże i można się w nim całkiem przyjemnie skryć przed światem. Inne wariacje pierwszego członu nazwy, które rozważaliśmy, to Yellowland, Yellowlake, Yellowlane, Yardlair, Yoxlair. Jeśli ktoś uważa, że któraś z nich jest lepsza niż Yellowlair, będziemy wdzięczni za opinię i jakieś uzasadnienie, żebyśmy wiedzieli, co i jak waszym zdaniem czyni ją ciekawszą :)
Opcji na drugi człon jest nieco więcej i chcemy was prosić z Terencem i Lauren o zagłosowanie na wersję nazwy, która najbardziej przypadnie wam do gustu. Macie możliwość zaznaczenia trzech opcji w ankiecie: dwóch głosów na nazwę i jednego dodatkowego do zaznaczenia opcji, że wersja Yellowlairs bardziej wam się podoba.


OATS/OAT - owies; Może oznaczać, że w okolicach Yellowlair Oats jest często uprawiany.
ORCHARD - ogród, sad owocowy
ONGEL - staroangielski: kąt; w tym wyrazie korzenie może mieć również współczesne "angel"
OFER - staroangielski: wybrzeżę
ORTGEAR - staroangielski: ogród, sad
OFERSALIC - staroangielski: po drugiej stronie morza
ORN - staroangielski przymiotnik oznaczający szybkie rośnięcie; może oznaczać, że miasto szybko powstało, rozrosło się
OREALD - staroangielski: stary


#2 (11.04.2018, 00:25 )
25 lat
Fotograf, czasem pracuje również jako modelka i makijażystka
172 cm
ma serdecznie dość związków

Oddało swoje głosy większość osób, które biorą czynny udział w życiu forum, dlatego zdecydowaliśmy, że zamykamy ankietę i wyciągamy wnioski z obecnych wyników. Kilka osób co prawda nie zagłosowało, ale i tak nic by nie zmieniły, bo dwie prawie bliźniacze opcje zostały wybrane przez większość i te parę głosów nie odwróci wyników. 2/3 forum zdecydowało się na wersję Oats/Oat i ta nazwa zostanie nadana naszemu miastu, a zarazem forum. Wybieramy wersję większości - Yellowlair Oats. Bierzemy pod uwagę nie tylko wyniki ankiety, ale również to, co pisaliście na temat nazw na Discordzie, dlatego decydujemy się na ten wybór. Mimo że głosy padały też na zupełnie inne opcje, to wierzymy, że większość z was nie obrazi się za Oats. Nie da się wszystkim dogodzić :D
W najbliższym czasie James wprowadzi zmiany od strony technicznej :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości