welcome to
Yellowlair Oats



#1 (06.10.2018, 06:21 )

Miasto podzielone jest na cztery duże obszary. Każdy z nich wyróżniają inne charakterystyczne cechy, które czynią je mocno zróżnicowanymi - otoczenie, oddalenie od centrum miasta, ceny i typy oferowanych mieszkań. Gdzie poczujesz się najlepiej i zechcesz zostać na zawsze? 
Poniżej znajduje się opis każdej z dzielnic i zestawienie każdego budynku mieszkalnego dostępnego dla postaci, zawierające zdjęcia, krótkie opisy, wymienione plusy i minusy każdego budynku oraz wyrażone symbolicznie przybliżone ceny mieszkań (najtańsze - £, najdroższe - £££££££).

Jak wynająć mieszkanie?
Wystarczy w wybranym budynku mieszkalnym znaleźć dział z wolnym mieszkaniem, uzupełnić go swoimi tematami i wysłać link do zajętego działu na discordowy kanał #pomoc lub w tym temacie: http://ylo.pl/showthread.php?tid=46.
Więcej na temat technicznych zagadnień związanych z mieszkaniami przeczytasz w FAQ.
Kindly Angles

Obfitująca w parki i przydrożne drzewa, spokojna i cicha dzielnica staromodnych bloczków i nowoczesnych apartamentów oraz wieżowców, gdzie znajduje swoje lokum większość mieszkańców Yellowlair Oats. Osiedle mieszkaniowe jest zbudowane w starym stylu: bloki są rozsiane po całym jego obszarze, w oddaleniu od siebie tak, że nikt nie musi bać się o własną prywatność oraz spokój. Idealne warunki dla osób posiadających zwierzęta, w obfitującej w zieleń, spokojnej dzielnicy bowiem najłatwiej o miejsce odpowiednie na spacer ze swoim pupilem. Tutaj również znajduje się szpital i prywatne gabinety lekarskie oraz klinika weterynaryjna.
Z racji spokojnej dzielnicy i pewnego oddalenia od centrum tutejsze bloki ukochały sobie rodziny z dziećmi i starsi ludzie. Mieszkania tu są tańsze niż w centrum, a w zależności od położenia i nowoczesności bloku wahania między nimi są wysokie na tyle, że tańsze będą w stanie wynająć nawet studenci. Nie jest to jednak ich ulubiona dzielnica: nie dość, że oddalona od atrakcji oferowanych przez centrum, to jeszcze budynki uczelni są niemal na drugim końcu miasta.


BUDYNKI MIESZKALNE


7 Kindly Street

Spokojny blok położony w malowniczej, zielonej części Kindly Angles, nieopodal centrum sportowego i placu zabaw. Miejsce wybierane przez spokojne osoby, często przez rodziny z dziećmi. Lokatorzy pilnują porządku i czystości. Prężnie działająca wspólnota mieszkaniowa, realizująca nowe pomysły i usprawnienia.
5 pięter + parter i 2 klatki

spore metraże, ogrodzenie, bezpieczna okolica, połączenie z centrum, słoneczne mieszkania, czystość, zadbane podwórko, pomieszczenia użytkowe za blokiem
brak parkingu przed budynkiem, sąsiedzi wrażliwi na zakłócanie ciszy (zwykle starsi), uciążliwy dla młodych regulamin porządku i czystości, wścibskie sąsiadki

ceny mieszkań i wynajmu: ££ - £££

10 Hardwick Street

Wieżowiec, który często jest wyborem studentów i osób o niższych zarobkach. Naprawdę tanio można tu kupić lub wynająć atrakcyjne mieszkanie, niestety najczęściej lokale wymagają gruntownego remontu. Ogrom pięter i mieszkań oraz rotacja lokatorów sprawiają, że nie sposób poznać wszystkich sąsiadów.
10 pięter + parter i 1 klatka.

stosunek cen do wielkości mieszkań, rozległy parking, bliskość sklepów i szpitala, domofon, przestronne balkony
raczej małe metraże, głośni sąsiedzi (w większości studenci), budynek z wielkiej płyty (cienkie, przepuszczające dźwięki ściany), dojazd (wąskie osiedlowe uliczki)

ceny mieszkań i wynajmu: £- ££

4 Maudsley Street

Niedawno oddany do użytku nieduży bloczek o przyjemnym designie i nowoczesnych rozwiązaniach technicznych. Usytuowany jest na pograniczu Kindly Angles i spokojnego przedmieścia, w oddaleniu od blokowiska. Cisza, spokój i ładne widoki. Wiele mieszkań czeka jeszcze na pierwszych właścicieli.
2 piętra + parter i 3 klatki

duże metraże, parking, bardzo spokojna okolica, zieleń, domofon, duże balkony, kameralne sąsiedztwo, ogrodzenie, klimatyzacja, nowy i świeży budynek
wysokie ceny mieszkań, drobne niedoróbki deweloperskie, słabe połączenie komunikacji miejskiej, surowy stań nowych mieszkań

ceny mieszkań i wynajmu: £££ - ££££

1 Millfield Street

Wielki i luksusowy apartamentowiec - nowoczesny i przeznaczony dla osób o bardzo pokaźnych kontach bankowych i potrzebie prestiżu. Położony w cichej, acz bliskiej centrum części miasta, z bardzo wysokim standardem lokali mieszkaniowych - od dużych apartamentów po dwupoziomowe penthouse'y.
5 pięter i 3 klatki

wielkie metraże, strzeżony parking podziemny, portiernia w każdej klatce, ochrona 24/7, ogrodzenie, monitoring, windy, klimatyzacja, zapewnione media
zaporowe ceny, specyficzne sąsiedztwo, konieczność kontaktu z portierem przy wejściu i wyjściu z budynku, koszty utrzymania

ceny apartamentów i wynajmu: ££££££
City Centre

Centrum Yellowlair Oats to tętniące życiem skupisko klubów, barów, restauracji i sklepów. Tu zaznać można zakupowego szału, dać się ponieść zabawie lub miło spędzić czas w spokojnej kawiarni. Nad sklepami, klubami i innymi lokalami, w ładnych, odrestaurowanych kamieniczkach znajdują się mieszkania. Zamieszkują je głównie osoby rozrywkowe, które stać na wynajęcie drogich mieszkań w ścisłym centrum. Znajduje się tutaj również jedyny duży, trzygwiazdkowy hotel w mieście, teatr, centrum handlowe i wiele innych typowo miejskich atrakcji - wszystko w otoczeniu pięknych, choć wiekowych kamieniczek.
Mieszkalne budynki znajdują się w samym sercu miasta lub tuż przy nim. Najczęściej są to budynki, których partery zaadaptowano pod kluby, restauracje, sklepy czy inne tętniące życiem lokale. Ich zaletą jest bliskość do wszelkich atrakcji towarzyskich i kulturalnych w mieście, wadą natomiast spory hałas, szczególnie w okresie wakacyjnym i w weekendy, gdy imprezowa młodzież nocami wraca do domów po zakrapianych alkoholem zabawach. Też lubisz się bawić? Cieszy cię, gdy coś się dzieje? W takim razie to miejsce idealne dla Ciebie!

BUDYNKI MIESZKALNE


56 Main Street

Niedawno odnowiona kamienica w sercu miasta, jedna z wielu stojących przy głównej ulicy. Odpowiednia dla osób ceniących bliskość atrakcji towarzyskich i kulturalnych, imprezowiczów i ludzi uciekających przed nadmierną ciszą. Parter zajęty przez sklepy i lokale gastronomiczne, które są na wyciągnięcie ręki, ale bywają uciążliwe.
4 piętra i 1 klatka

zróżnicowane metraże, budynek świeżo po remoncie, pełna infrastruktura w najbliższej okolicy, tolerancyjni sąsiedzi, solidne ściany (tłumią hałasy z sąsiedztwa)
wysokie ceny mieszkań, ciągły hałas i ruch (wzmagający się w wakacje i weekendy), brak parkingu i balkonów, na klatce wizyty "gości" wychodzących z klubów i barów

ceny mieszkań i wynajmu: ££££

28 Starbeck Avenue

Kamienica położona w małym oddaleniu od głównej ulicy, lecz nadal blisko jego serca - kilka minut spaceru od gwarnego rynku. Niedawno wyremontowana, czysta i schludna, z dbającymi o budynek lokatorami i atutem w postaci wewnętrznego, zamykanego podwórza. Wokół ruchliwie, ale spokojniej niż przy Main Street.
3 piętra + parter i 2 klatki

duże metraże, wewnętrzna brama z zielenią i parkingiem, domofon, budynek tuż przy centrum, słoneczne wnętrza, czystość i porządek
wysokie ceny większych mieszkań, hałas za dnia i wieczorami, grube mury (chłodne mieszkania), brak balkonów

ceny mieszkań i wynajmu:  ££- ££££
Sullen Hides

Część miasta znajdująca się nieopodal centrum, ale zdecydowanie mniej malownicza i przyjazna. Tętniące życiem ulice ze schludnymi budynkami przeplatane są wąskimi, bocznymi alejkami, w których straszą odrapane mury i i łypiące z ciemnych bram grupki przyjemniaczków. Głównymi budynkami tutaj są staromodne kamienice - jedne wyremontowane, ładne i czyste, lecz inne, niegdyś piękne i majestatyczne, już dawno straciły swój blask. Choć wiele z budynków wewnątrz jest zadbanych, zaniedbane zewnętrzne mury zniechęcają większość osób, dlatego rezyduje tu raczej mniej stałych mieszkańców miasta. Większość osób z tych okolic to ubożsi ludzie, których nie stać na porządniejsze mieszkania w blokach. Za dnia całkiem przyjemnie, nocą lepiej samotnie nie zapuszczać się w niektóre uliczki.
To najtańsza część miasta i można niskim kosztem znaleźć tu całkiem wygodne mieszkanie. Przy wyborze lokalu należy jednak być bardzo ostrożnym - uważać na podejrzanie tanie oferty i przyjrzeć się sąsiadom oraz okolicy! W Sullen Hides ulica ulicy nierówna i o ile większość dzielnicy jest stosunkowo spokojna, są tu zakątki, do których lepiej się nie zapuszczać, bo wieczorem można stracić portfel czy telefon lub trafić na sąsiedztwo kłótliwych pijaczków. Dzielnica popularna wśród studentów ze względu na ceny oraz usytuowany blisko uniwersytetu akademik.


BUDYNKI MIESZKALNE


9 Morton Street

Bardzo tania, ale nieprzyjemna kamienica. Mieszkania są w różnym stanie, przy odrobinie szczęścia można trafić na doskonale utrzymane lokale, lecz ich oferty szybko znikają dzięki kuszącym cenom. Łatwiej znaleźć mieszkania nadające się tylko do remontu. Mnóstwo mętów w budynku i w całej okolicy.
3 piętra i 1 klatka

duże metraże, wysokie mieszkania (idealne na antresole), bardzo atrakcyjne ceny, niezłe połączenie z centrum, nieopodal tanie garaże do wynajęcia
niebezpieczna okolica i sąsiedztwo, zaniedbana elewacja, zdewastowana klatka schodowa, parter straszący pustymi lokalami, problemy ze starym ogrzewaniem

ceny mieszkań i wynajmu: £

35 Ayton Road

Rozległa kamienica stojąca przy ruchliwej ulicy prowadzącej prosto do centrum miasta. Zadbana, niedawno wyremontowana i choć z zewnątrz robi nieco ponure wrażenie, to przy relatywnie niskich cenach oferuje duże możliwości, schludne wnętrze i piękne mieszkania, najczęściej w świetnym stanie. Parter zajęty przez małe lokale, głównie sklepy.
4 piętra i 3 klatki

duże metraże, niskie ceny mieszkań, czystość i porządek, budynek po remoncie, sklepy na wyciągnięcie ręki, doskonałe połączenie z centrum, bezpieczna okolica
w ciągu dnia hałas dochodzący z ruchliwej ulicy i sklepów, brak balkonów, brak miejsc parkingowych, powracająca wilgoć (grzyb), brak piwnic

ceny mieszkań i wynajmu: £ - ££

16 Grace Street

Ogromna, odrestaurowana pieczołowicie kamienica zaadaptowana na akademiki o wysokim standardzie mieszkań. Zawiera zróżnicowane lokale, od kawalerek po shared flats (do 4-6 osób) ze wspólną kuchnią (czasem też salonem) i oddzielnymi łazienkami na każdy pokój. Pełne wygód, lecz niezbyt popularne z racji kosztów.
3 piętra + parter i 10 klatek

winda, portier, płatna stołówka na parterze, dobre połączenie z centrum, sąsiedztwo uczelni, duży wybór mieszkań, konserwator wnętrz (naprawy od ręki)
tylko dla studentów, wysokie ceny (zwłaszcza kawalerek), brak parkingu, małe metraże, uciążliwe sąsiedztwo, współlokatorzy, regulaminy i procedury

ceny mieszkań i wynajmu: £££
Suburbs

Spokojna i pełna zieleni okolica, która znajduje się na pograniczu miasta z najbliższymi wsiami. Oddalenie od centrum miasta czyni przedmieścia cichymi, ale dość dalekimi od większości sklepów i atrakcji, które oferuje Yellowlair Oats, z kolei bliziutko stąd do najładniejszych naturalnych terenów, które znajdują się poza granicami miasta. Nie uświadczysz tu bloków czy innych miejskich molochów - znajdują się tu jedynie domy jednorodzinne z zadbanymi podwórkami, gdzie można zobaczyć rodziny z bawiącymi się dziećmi lub odpoczywających starszych ludzi.
Lakeside Street to część przedmieścia, która jest najbliżej miasta i ma najlepsze połączenia komunikacji miejskiej, dzięki którym szybko można dostać się do centrum Yellowlair Oats. Meadow Street zaś jest najlepszym wyborem dla osób, które przepadają za leśnymi widokami, spokojem, ciszą - ta część przedmieścia sąsiaduje z Kindly Angles, jest jednak położona znacznie dalej, tuż przy pograniczu miasta i sąsiedniej wioski - można powiedzieć, że to idealne zadupie, by zaszyć się w ciszy i spokoju, bez obaw o ciekawskich sąsiadów innych niż płochliwe wiewiórki. Najdalszą i najbardziej interesującą część przedmieścia, najodleglejszą od centrum jest Auerate Avenue - od sąsiedniej wioski oddziela ją leśne pasmo, od Lakeside Street natomiast kilka szerokich polan. Jest to luksusowa okolica przeznaczona dla najbogatszych, którzy przyjeżdżają do Yellowlair Oats w poszukiwaniu spokoju oraz odosobnienia i do dziś piękne okolice oraz oddalenie od miasta i wszelkich innych zabudowań ściągnęło tu parę sław. 


ULICE


Lakeside Street

Okolica dość droga, położona przy południowej drodze wyjazdowej z miasta, gdzie domy rozsiane są pośród górzystych terenów łąk, polan, nad uchodzącą do morza rzeką i w pobliżu plaż. Choć to już przedmieścia, do centrum nie jest daleko, a Lakeside Street jest ulicą dość żywą, na której można spotkać nie tylko szukających spokoju staruszków, ale i wielu młodych.


nowoczesne domy o zróżnicowanej architekturze, dobre połączenie z centrum, bliskość plaży, bliskość sklepów i lokali usługowych 
wysokie ceny jak na oferowane metraże i ziemie, ruchliwa ulica (głównie w okresie wakacyjnym), małe podwórza, ciasna zabudowa, wylewająca rzeka

ceny domów i wynajmu: £££ - ££££

Meadow Street

Pogranicze miasta. Uliczka bliska Northern Road oraz obszarów leśnych, bardzo cichych i spokojnych, idealnych dla samotników. Tereny dalekie od miasta i o znacznie trudniejszym i dłuższym dojeździe do centrum. Niesamowicie cicho i spokojnie, jest to jednak pogranicze lasu, bliskie również paru jeziorom, więc trzeba liczyć się z niewygodą w postaci wilgoci czy komarów.


dobry stosunek cen do wielkości nieruchomości, duże działki, cisza i spokój, prywatność, luźna zabudowa, bliskość natury, widoki
tylko jeden sklepik w okolicy, słabe połączenie komunikacji miejskiej, stare budynki, brak ulicznego oświetlenia, wilgoć, robactwo i owady

ceny domów i wynajmu:  ££ - £££

Auerate Avenue

Ogromny obszar na pograniczu miasta. Luksusowa okolica przeznaczona dla najbogatszych, którzy przyjeżdżają do Yellowlair Oats w poszukiwaniu spokoju oraz odosobnienia. Spokojna i cicha okolica. Zabudowania to przede wszystkim ogromne, obrzydliwie drogie wille, których ceny opiewają na miliony funtów. Na ten moment zamieszkanych jest ich zaledwie kilka.


wielkie metraże, spektakularna architektura, bardzo luźna zabudowa, monitoring uliczny, czysta i spokojna okolica, bliskość zieleni, piękne widoki, prestiż 
kosmiczne ceny, brak połączenia komunikacji miejskiej, czas dojazdu do centrum, niepełna infrastruktura, brak możliwości wynajmu, specyficzne sąsiedztwo 

ceny willi:  £££££££ - ???





Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości