welcome to
Yellowlair Oats#1 (29.03.2020, 01:46 )
"człowiek nigdy nie pozbędzie się tego o czym milczy"

Pryska Ben-Merrick


dane podstawowe
DATA URODZENIA05.02.2000
MIEJSCE URODZENIAYellowlair Oats, Anglia
ZAWÓDbrak
STAN CYWILNYpanna
ORIENTACJAheteroseksualna
WYKSZTAŁCENIEw trakcie studiów (Film, Photography and Media) 
STATUS FINANSOWYprzeciętnie
JĘZYKIpisemnie (angielski, fiński, niemiecki)
DZIELNICA10 Hardwick St.
PROBLEMY ZDROWOTNEbrak umiejętności mowy (źle wykształcone struny głosowe)
WIZERUNEKBonnie Wright
biografia
Urodziła się jako drugie dziecko państwa Ben-Merrick, a siostra jedynie o trzy lata starszego Curtisa. Ona w przeciwieństwie do swojego brata, który był mieszanką urody jej matki jak i ojca, w całości wdała się w Traversa. Nie tylko to okazało się niespodzianką dla jej rodziny, ale i również fakt, że dziewczynka urodziła się kompletnie niema! Pomimo gimnastykowania się lekarzy i rodziców, Pryska jak się urodziła, tak też została i padła jasna diagnoza: dziewczynka nie będzie mogła nigdy mówić. Pojawiły się nadzieje, że w nieco późniejszym etapie jej życia pojawi się na to szansa, jednak... I tak był to ogromny cios, który to Pryska miała na siebie przyjąć dopiero później, bowiem teraz była na to zbyt młoda. Lata mijały, a rudowłosa w dalszym ciągu nie mówiła potwierdzając postawioną tezę. Jednak czy odczuła to jakoś bardzo? Dla niej normalnym był kontakt przez język migowy w kierunku rodziców czy brata. Problemy pojawiły się w momencie w którym to zaczęła wychodzić poza dom. Chciała poznawać nowych ludzi, bawić się z nimi pomimo wrodzonej nieśmiałości. Nie została jednak odpowiednio przyjęta a im wyżej pięła się po swojej edukacyjnej drabinie, zawsze znajdowali się ludzie skorzy do żartów z jej wady. W tym okresie doszło do nieprzyjemnego incydentu, kiedy to została zrzucona z drewnianej zjeżdżalni przez dwie dziewczyny. Od tamtej pory niezbyt dobrze wspomina wychodzenie na podwórko w pobliżu jej rodzinnego domu. Nie byli to wszyscy, ale nawet taka liczba osób wystarczyła, aby dziewczyna raz a dobrze się w sobie zamknęła i nie uzewnętrzniała tak jak powinna. Brak zdolności mowy tylko to pogarszało, jednak nauczyła się zakładać maskę dzięki której jakoś sobie poradziła, chociaż wiele rzeczy wyżerało ją od środka. Punktem kulminacyjnym, który okazał się dla dziewczyny zgubny, było podpadnięcie chłopakowi w szkole średniej. To właśnie głownie z jego winy, Pryska wykształciła dystans i nieufność w kierunku mężczyzn jak i możliwie awersji do dotyku z ich strony. Ukończyła jednak szkołę na bardzo dobrych stopniach i udała się na studia z dziedziny, która ją odprężała - fotografii i nadal je kontynuuje. Można powiedzieć, że dopiero na studiach zaczęła czuć się w miarę akceptowana, chociaż dane lęki pozostały i stroni od towarzystwa, figurując jako ta tajemnicza koleżanka z roku, siedząca nieco dalej od innych. Całkiem niedawno wyprowadziła się od rodziców i osiadła w małym mieszkanku w spokojnej dzielnicy 10 Hardwick St. a starsze sąsiedztwo jej jak najbardziej odpowiada. Nie robi hałasu, nie przyprowadza obcych - sąsiadka idealna! Gdzieś w głębi serca marzy o dalszych podróżach, bo najdalej gdzie była to jedynie na wycieczkach ze szkoły bądź kempingach z rodzicami w okolicach miasta Yellowlair Oats. Czy może właśnie teraz, ktoś pozwoli jej na realizacje owych marzeń?
rodzina & miłość
RODZICETravers i Zoe Ben-Merrick
RODZEŃSTWOCurtis Ben-Merrick (brat)
DZIECIbrak
DALSZA RODZINASeren Beattie (babcia)
STATUS ZWIĄZKUwolna
PARTNERbrak
BYLI PARTNERZYjeszcze nie miała
osobowość
ambiwertyk lęk przed morderstwem, delikatna fobia społeczna rozwój, spokój, przyjaźń, akceptacja
saturn, neptun

Cichy strumyk; I dosłownie, i w przenośni. Pryska nigdy nie należała do dzieci energicznych i uwielbiających tłumy, zainteresowanie czy długie zabawy na podwórku. Bez ogródek można powiedzieć, że była i jest wyciszoną dziewczyną, która woli towarzystwo własne niż kogokolwiek innego. Ma tendencje do brania różnych rzeczy za bardzo do siebie bądź nadmiernego stresu i niepotrzebnej paniki w sytuacjach dla niej stresujących. Co się jednak tyczy jej lubowania samotności...Oczywiście, że gdy musi jest skłonna do poznawania nowych ludzi i pomimo upośledzenia w postaci braku umiejętności mowy - radzi sobie całkiem dobrze. Pryska nosi w sobie połącznie dwóch typów osobowości - ekstrawertyka i introwertyka, czyli jest ambiwertykiem. Jest otwartą, miłą i przede wszystkim kochającą i troskliwą osóbką, której bardzo łatwo wejść na głowę. Bo tak moi państwo, Pryska jest równie naiwna co cicha. Bez większego trudu szłoby owinąć ją sobie wokół palca gdyby tylko rozmówca tego chciał i przebił się przez wrodzoną nieśmiałość i wrażliwość. Jest dość tajemnicza, nie lubi się uzewnętrzniać i wszystko chowa w swoim wnętrzu ukrywając pod maską uroczego, delikatnego uśmiechu. Wychodzi z założenia, że nie ma co martwić bliskich i przyjaciół, których wcale tak wielu nie ma - poradzi sobie sama. I tak nadmiernie się o nią zamartwiają. Młoda kobieta przez fakt nieprzyjemnych doświadczeń z płcią przeciwną jest w jej kierunku zdystansowana i nieufna. Jak to wygląda? Zwykła rozmowa przy herbacie gdzieś na mieście? Nie ma problemu. Chęć zbliżenia się i naruszenia jej strefy komfortu? Oj nie, nie tędy droga kolego. Byłoby dobrze, gdyby tylko umiała o tym poinformować, ale niestety - Angielka nie potrafi przekazać rozmówcy, że to co robi wprawia ją w dyskomfort. Zwyczajnie w świecie ma taką naturę, że naiwnie wierzy w to, że rozmówca sam zrozumie iż postępuje niewłaściwie. Nie lubi konfliktów i kłótni, dlatego jak już jakaś wybuchnie - pokornie i ulegle się korzy, przytakując. Ma również wstręt do dotyku, najbardziej tego męskiego i sama nie wie z czego to wynikło, ale chce się go pozbyć. Bo pomimo nieufności względem mężczyzn, jest ona romantyczką czytującą grube, romansowe tomiszcza po nocy. Chciałaby poczuć motylki w brzuchu i się zachować jak postacie z książek..Szkoda, że to takie odległe aj...
Poza tym to naprawdę kochająca i przemiła osóbka, która nadal próbuje pogodzić się z faktem, że nigdy nie wydobędzie z siebie słowa. Dla osób bliskich, najczęściej rodziny jest opiekuńcza i zawsze wyciągnie pomocną dłoń; chociaż częściej słychać odgłos zamykanych drzwi od pokoju z kolekcją owadów niż widać ją w salonie na coniedzielnym maratonie filmowym. No cóż, taka już Pryska jest i nic z tym nie zrobimy.
ciekawostki
→ Od dziecka jest niemową. Pomimo tego niekorzystnego dla niej faktu, rozwijała się bez większych problemów. Wbrew czarnym scenariuszom rodziców, nie okazała się również osobą głuchą. Z jej słuchem jest jak najbardziej wszystko w porządku.
→ Panicznie boi się wizji morderstwa jako przyczyny własnej śmierci. Nie potrafi sobie wyobrazić tego, że przez swoją ułomność, nie będzie mogła ani wezwać pomocy, ani błagać o litość swojego oprawcy. Czasem w chwilach dużego stresu spowodowanego np. kontaktem ze zbyt liczną grupą nowych osób, miewa koszmary w których właśnie zostaje zamordowana w różny sposób. 
→ Ma dość niską samoocenę i lekkie kompleksy przez swoją budowę.
→ Posługuje się biegle językiem migowym i czasem przyłapuje się na tym, że miga do osób, które najpewniej tego sposobu komunikacji zwyczajnie nie znają.
→ Bardzo lubi cytrusy, a jej ulubionym jest bez dwóch zdań pomarańcza.
→ Ma charakterystyczny styl ubierania się, który łatwo podpiąć pod retro/vintage. Podobnie jest z zachowaniem i fryzurami. Dziewczyna zwyczajnie bardzo lubi tego typu klimaty, a że jej uroda na to pozwala; bez krępacji upodobała sobie taki styl.
→ Dziewczyna jest synestetą. Oznacza to, że jedno doświadczenie zmysłowe potrafi wywołać u niej inne np: dźwięki wywołują obrazy kolorów, kolory mają swoje smaki lub wywołują wrażenia dotykowe. Podejrzewa się, że akurat w jej przypadku synestezja wykształciła się nie z powodu autyzmu, a wyostrzenia zmysłów. 
→ Marszczy nos jak się śmieje.
→ Ma kolekcje owadów. Trzyma ją w specjalnym, małym pokoiku w swoim domu.
→ Interesuje się fotografią oraz modą z wcześniejszych epok. 
→ Lepiej dogaduje się z osobami starszymi niż młodszymi czy w swoim wieku bądź zbliżonym. 

#2 (29.03.2020, 16:44 )

karta zaakceptowana!
witamy na forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości