welcome to
Yellowlair Oats#1 (01.11.2020, 21:26 )

Sofia Damatti


dane podstawowe
DATA URODZENIA13.05.2001
MIEJSCE URODZENIAFlorencja, Włochy
ZAWÓDstudentka
STAN CYWILNYpanna
ORIENTACJAbi-curious
WYKSZTAŁCENIEśrednie
STATUS FINANSOWYprzeciętny
JĘZYKIangielski, włoski
DZIELNICASullen Hides
PROBLEMY ZDROWOTNElekka alergia na kurz
WIZERUNEKJoss Stone
biografia
Sofia urodziła się w średnio-bogatej rodzinie, która nigdy jej jednak nie przyzwyczaiła do luksusu. Jest wynikiem błędu dwóch nie za młodych i bardzo zapracowanych ludzi, którzy nie planowali mieć dzieci. Jej tata jest Włochem, mama zaś Angielką. Poznali się przez swoich rodziców, którzy byli starymi znajomymi; polubili się, ale nigdy się nie pokochali. Obydwoje byli pracoholikami, zawsze bardzo skupieni na zarabianiu; chcieli mieć ciągle coraz więcej pieniędzy, których jednak nie wydawali. Z powodu ich ciągłego braku czasu, Sofia została nauczona już w bardzo młodym wieku zajmowania się sama sobą i radzenia sobie samodzielnie z każdym problemem, pewnie dlatego teraz nie umie pokazywać słabości ani prosić o pomoc. Brakowało jej ciepła ze strony rodziców, którzy nigdy nie pokazali jej że są z niej dumni ani nie poświęcili jej ich cennego czasu, ale nie ma im tego za złe. 
Kiedy miała osiem lat, urodził jej się brat, Dante. Dziewczyna często musiała się nim zajmować, na czym ucierpiało jej życie towarzyskie. Przez kilka długich lat jedynym miejsce gdzie spotykała rówieśników była szkoła. Nigdy nie miała tam żadnych problemów, dobrze jej szło i była lubiana. Mimo tego czuła się dosyć samotna, do kiedy nie poznała najlepszej, o rok starszej, przyjaciółki. Veronica pochodziła z przeciętnej bardzo kochającej rodziny. Koleżanki często spędzały wakacje razem, raz Sofia zaprosiła ją do dziadków mieszkających w Anglii. Chociaż miały całkowicie różne charaktery, dziewczyny były sobie tak blisko, że stały się jak siostry, ufały sobie, spowiadały się sobie ze wszystkiego. Widząc problemy miłosne koleżanki, Sofia zdecydowała że nigdy się nie zakocha, chociaż podobała się wielu chłopakom. W 2017 roku Veronica wyjechała, łamiąc serce i sobie i przyjaciółce, z którą została jednak w kontakcie.
Rodzice Sofii nigdy jej nie zostawiali jej pieniędzy na własne wydatki, więc dziewczyna zaczęła pracować. W ciągu roku szkolnego udzielała korepetycji, do tego umówiła się z sąsiadką że będzie wyprowadzała jej psa na spacer za drobną opłatą; latem próbowała różnych prac. Wszystko co zarobiła, postanowiła jednak zainwestować w edukację: w czerwcu 2020 roku zdała maturę i postanowiła wyjechać na studia do Yellowlair Oats. Wtedy dopiero jej rodzice sobie przypomnieli że mają córkę o którą powinni dbać i zaczęli jej przesyłać niewielką sumę pieniędzy miesięcznie. Sofia ma nadzieję że się odnajdzie w nowym miejscu, przełamie strachy, popoznaje ludzi, chociaż wie że nie będzie to łatwe. Najchętniej zostawiłaby przeszłość i rodzinę za plecami, jednak wciąż utrzymuje kontakt z ludźmi którzy ją jeszcze niedawno otaczali.
rodzina & miłość
RODZICEFranco Damatti (ojciec) i Catherine Houston (Matka)
RODZEŃSTWODante Damatti, jedenastoletni brat
DZIECINie ma
DALSZA RODZINANie ma nikogo ważnego
STATUS ZWIĄZKUWolna
PARTNERNie ma
BYLI PARTNERZYNie ma
osobowość
Ambiwertyk Zaburzenie lękowe, ADD Trzymanie się ideałów, dobre stosunki z otaczającymi ją ludźmi
Merkury (45%), Saturn (25%), Neptun (30%)

Sofia jest dosyć skrytą osobą, nie pokazuje prawdziwej siebie nieznajomym. Jedyne co można o niej z pewnością powiedzieć, to że lubi się uczyć, ale tylko przedmiotów które ją interesują, czyli przede wszystkim literatury i filozofii.
Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mądrej i cichej osoby. Kto jej nie zna mógłby pomyśleć że jest nieśmiała, ale tak naprawdę po prostu nie przepada za poznawaniem nowych ludzi, unika tego jeśli nie czuje takiej potrzeby. Nieznajomy mógłby też stwierdzić że jeśli Sofia się nie wypowiada podczas rozmowy, to znaczy że nie ma swojego zdania. Wcale tak nie jest, dziewczyna ma bardzo silne ideały, nie mówi tego co myśli tylko jeśli twierdzi że nie wniesie to niczego konstruktywnego do konwersacji.
Z drugiej strony, odpowiada na każde pytanie szczerze, czasami aż za bardzo, chociaż stara się nie obrażać. Próbuje nie kłamać, jeśli może, ale jeśli zdarzy jej się woleć trzymać coś w sobie, to nie ma siły której udałoby się to z niej wyciągnąć.
Ten zewnętrzny spokój to tylko przykrywka: Sofia bardzo dużo myśli, tworzy nowe światy i historie w swojej głowie; przeżywa zdarzenia które miały miejsce tygodnie albo nawet kilka miesięcy wcześniej, miewa napady fobii i lęku pozornie bezsensowne, o których nikomu nie mówi; do tego przez swoją przesadną empatię cierpi widząc ból innych. Mimo wszystko, umie trzymać to wszystko w sobie pod przykrywką stoickiego spokoju. Dzięki temu trudno ją też wyprowadzić z równowagi: Sofia jest tolerancyjna, przeciwna każdemu rodzaju przemocy. Nie pokazuje złości się, nie obraża się, trudno jest się z nią pokłócić. Dobrze wie że żadna kłótnia nie zaczyna się przez nią, dlatego rzadko kiedy przeprasza, ale nie wymusza tego też na drugiej osobie.
Dziewczyna nie gardzi myślą spędzenia czasu samej, nie boi się samotności, ale tak samo lubi spędzać całe dnie z przyjaciółmi. Ci którzy ją znają najlepiej, wiedzą że tak naprawdę umie żartować i spędzać czas śmiejąc się beztrosko. Podobno zdarza jej się pić, ale z umiarem, nigdy jeszcze się nie upiła. Lubi zaszaleć raz na jakiś czas, ale jest też doskonałą osobą do poważnej rozmowy: okazuje się wtedy jak bardzo jest wrażliwa: ta cecha jest pewnie powodem dla którego Sofia twierdzi że nie wierzy w miłość. Tak naprawdę po prostu boi się zakochać, bo boi się cierpieć. Jest jednak świetnym doradcą w sprawach sercowych, gdyż podchodzi do problemów racjonalnie, ale stara się zrozumieć zachowanie każdego z ich punktu widzenia. Jest dobrym psychologiem, ale czasami nie umie sobie poradzić sama ze sobą. Niby myśli racjonalnie, jest realistką, ale często zatapia się w swoich marzeniach. Czasami ma problemy z utrzymaniem koncentracji, ale stara się, na ile to możliwe. Tak jak ma szacunek do każdego, niezależnie od jego wieku, pracy ani statusu finansowego, z wiekiem nauczyła się mieć szacunek też do siebie i tolerować swoje wady. Przestała się martwić swoim wyglądem, którego jak była młodsza była bardzo niepewna, za to próbuje pracować nad swoim charakterem. Są chwile w których nic jej się nie chce, jest całkowicie niezmotywowana i najchętniej wróciłaby do przeszłości. Ale czasami czuje że powinna wziąć życie w swoje ręce, popoznawać nowych ludzi, zostawić za sobą wszystkie światy które stworzyła i nauczyć cieszyć się życiem.
ciekawostki
 
"Było około drugiej w nocy, leżały na plaży rozmawiając o głupotach i śmiejąc się. Veronica nigdy wcześniej nie była w Anglii, te wakacje były jej prezentem urodzinowym z okazji skończenia szesnastego roku życia. Nie było tam nikogo, były same, cisza, tylko chłodny wiaterek i szum fal. Sofia powiedziała coś śmiesznego, teraz, po tylu latach, nie pamięta co to takiego było. Przyjaciółka wybuchła śmiechem, po czym przetarła rękawem sweterka który na sobie miała łzę. Szepnęła, jeszcze rozbawiona: "Jezu, kocham Cię." Sofia spoważniała, spojrzała na nią, ale od razu potem spuściła wzrok na piasek. Czuła jak bije jej serce, nagle wszystkie inne dźwięki ucichły. Bała się że zacznie się trząść. O co chodzi? nie rozumiała. W jej głowie pojawiło się jak zawsze mnóstwo nierealnych scenariuszy. Sofia nawet nie zauważyła kiedy przesunęła wzrok na morze. Ocknęła się po chwili, pewnie minęło tylko kilka sekund. Zimno mi. powiedziała i wtuliła się w przyjaciółkę. Wszystko w porządku? zapytała Veronica, wyraźnie zmartwiona. Tak, tylko chyba jestem zmęczona. odparła Sofia uśmiechając się. Bo co mogła odpowiedzieć, skoro sama nie wiedziała co jej było. Ja też, chodźmy do Twoich dziadków. dziewczyna wstała i pomogła koleżance, po czym ruszyły trzymając się za rękę do domu."
#2 (01.11.2020, 23:03 )

karta zaakceptowana!
witamy na forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości