welcome to
Yellowlair Oats#1 (09.11.2020, 13:30 )

Monique Cocteau


dane podstawowe
DATA URODZENIA23.06.2000
MIEJSCE URODZENIANantes, Francja
ZAWÓDstudentka filologii polskiej
STAN CYWILNYpanna
ORIENTACJAhomoseksualna
WYKSZTAŁCENIEmaturalne
STATUS FINANSOWYani źle, ani wybitnie dobrze
JĘZYKIfrancuski, angielski, polski
DZIELNICAKindly Angles
PROBLEMY ZDROWOTNEanemia
WIZERUNEKLindsey Stirling
biografia

Kolory łączą się w jedną całość

Wyłania się sylwetka twej duszy

Proszę cię, kochanie, byś wyrosła na wspaniałego muzyka, po porodzie te oto słowa wyszeptał ku niej ojciec (trzymając córkę w objęciach swych ramion, w czasie w którym matka odpoczywała po wielogodzinnym, męczącym porodzie), który jest nie tylko znanym skrzypkiem. On jest również dobrym nauczycielem gry na tym instrumencie, ale nie tylko on szkolił córkę. Potem zapisał ją do szkoły muzycznej. I zaiste, Monique była już od małego szkolona w tym kierunku.

Tylko rzeczywistość nam przesłania twarze
Nieodgadnione. W układance życia zagubione

Za to jej matka, która w przeciwieństwie do swego męża była Polką, kochała poezję i pewnie z kolei po niej Monique ma smykałkę do tworzenia wierszy. Jak widać, w tej rodzinie nic nie ginie... no, może poza charakterem, ale o tym mowa będzie w innej kategorii.
Matka, Oliwia i ojciec, Basile. Poznali się za sprawą jakiegoś przeglądu artystycznego dla dzieci. Oliwia przybyła wraz z innymi dziećmi do Paryża, by prezentowały swoje wiersze, zaś Basile grał na skrzypcach. Od razu się zaprzyjaźnili, a że matka dobrze znała język francuski, dogadywali się i nawet kiedy byli już dorośli, mieli kontakt, który nie urwał się nawet na chwilkę.
I jakoś tak wyszło, że pobrali się, dorobili siódemki dzieci... i nawet nie myśląc, że krzywdzą tym swoje pociechy, postanowili się rozstać. Ojciec powrócił do Francji, dzieci rozpierzchły się po całym kraju. Oprócz oczywiście Monique, która była najmłodsza z dzieci Oliwii i Basile. Mieszkała sobie we Francji z ojcem, ale wkrótce potem postanowiła trochę pomieszkać z matką. I już szykowała się do wyjazdu... a tu nagle uderza ją informacja, że mama dziewczyny nie mieszka w Polsce, przynajmniej nie teraz. 
I Monique wybrała się samolotem do zupełnie obcego jej miejsca...
Zaaklimatyzowała się dość szybko, ale dobrze że ma smykałkę do języków, znała więc również angielski, dlatego mogła się na miejscu dogadać.
Jest coś, co musicie wiedzieć. Kiedy zawitała do tutejszej szkoły średniej, od razu wpadła w oko pewnemu przystojnemu chłopakowi z równoległej klasy.

Wyruszyć z Tobą w świat, pragnę...
Skoczyć za Tobą w ogień chcę...

 I w tym samym momencie Monique spodobały się niektóre dziewczyny. Tłumaczyła sobie, że to po prostu szczera sympatia, jaką je darzy. Z kolei wszyscy zazdrościli Monique, że została przez niego zauważona. Dlatego też dziewczyna była w rozsypce. Te dziewczyny usiłowały jej zrobić z życia piekło, a ona nie była niczemu winna, no bo po pierwsze, ten chłopak w ogóle jej nie kręcił, po drugie, krzywdy, jakich doznawała od zazdrosnych koleżanek. Po trzecie fakt, że woli kobiety. A że była osobą nad wyraz rozemocjonowaną, taką, która przejmuje się chyba wszystkim, pewnego dnia dokonała aktu autodestrukcji i po prostu usiłowała przeciąć sobie żyły. Potem znacie resztę: szpital, potem klinika psychiatryczna, gdzie udowodniła wszystkim że nic jej nie jest, dlatego została wypisana po trzech dniach.

Zatrzymać choć na chwilę moment ten.

Żyje sobie w jednym mieszkaniu z matką. Miała co prawda nie zabawić u niej zbyt długo, acz finalnie uznawszy że chce zostać dłużej (zresztą, mama sama proponowała jej taką alternatywę), została na zawsze...
Na zawsze? Może lepiej nie używać tego typu wyrażeń, bo nigdy, naprawdę nie wiemy, co się może wydarzyć. A ona pisze wiersze, gra na skrzypcach... i potrafi być naprawdę upierdliwa. Pewnie ma to po którejś osoby z rodzeństwa bądź po dziadkach, bo po rodzicach - na pewno nie. 

Obudź się
Otwórz oczy
Powieki sklejone resztką snu

Teraz mamy również osobę w pełni świadomą swej orientacji seksualnej. Przejrzała na oczy, uwolniła się od wszelakiego marazmu i oszukiwania się.

Tylko powiedz mi, gdzie ukrywasz się?

Tak, właśnie tak - gdzie się ukrywa właściwa kobieta? Ale wiedziała, że i tak, i tak będzie musiała coś zrobić ze swoim życiem, dlatego też zapisała się na studia związane z Polską, bo bardzo lubi ten kraj, narodowość jej własnej matki.
rodzina & miłość
RODZICEBasile - ojciec, Francuz. Jest znanym skrzypkiem.
Oliwia - matka, Polka. Poetka z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie
RODZEŃSTWOma szóstkę rodzeństwa i wszyscy oni mieszkają we Francji, ale nie w Nantes
DZIECInie zamierza mieć
DALSZA RODZINAPrawie wszyscy mieszkają we Francji, więc kiedy Monique się wyprowadziła, straciła z nimi kontakt 
STATUS ZWIĄZKUwolna
PARTNERszuka partnerki
BYLI PARTNERZYMiała niby jednego, ale dość szybko dotarło do niej, że woli kobiety. Miała z pewną kobietą przelotny romans, nic zobowiązującego
osobowość
ekstrawertyczka anemia skończyć studia z dobrymi wynikami, być osobą niezależną, znaleźć jakąś kobietę którą pokocha i to ze wzajemnością
Neptun (35%)
Jowisz (65%)

Nikt by się nie spodziewał, że wyrośnie z niej tak dobra skrzypaczka i poetka. Ona - która była szczególnie rozwydrzonym dzieckiem, nieposkromionym. Kiedy przechodziła okres buntu nastoletniego, przeszła chyba przez wszystkie subkultury - była gotem, emo, skinem, metalem, punkiem... pewnie coś się jeszcze znajdzie. Była również przez jakiś czas wegetarianką, z której przeistoczyła się w wegankę. Tak - nikt by nie powiedział, że dziewczyna może mieć tego typu talenty. 

Uwielbia gadać. Bywa upierdliwa. I to aż nazbyt. Nietaktowna... chociaż nierzadko po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Czasami wywołuje kłótnie nie będąc świadomą, że to ona może być prowokatorką. Czasami powie coś nie tak, i sądzi że wina należy do tej drugiej strony. 

Co więcej? Ma kompleksy z powodu swoich chudych jak patyki nóg.
Ma również obawę, że świat skończy się, zanim zdąży załatwić wszystkie swoje sprawy na Ziemi. Ale nie, nie jest osobą wierzącą. Rodziciele próbowali ją wychować na katoliczkę - niestety, nadaremno. Kiedy była małym dzieckiem, chodziła do kościoła, by zadowolić rodziców oraz resztkę rodzeństwa, z której zdecydowana większość należy do zagorzałych wiernych. 
Jest raczej optymistką, chociaż trzeba przyznać iż nie zawsze ów optymizm się jej trzyma. Czasami widać u niej czysty realizm, ale negatywne podejście to u niej zdecydowana rzadkość.


ciekawostki
 
Uwielbia ciemne wino wytrawne, czasami popala papierosy ale nie jest nałogowcem, utyka lekko na lewą nogę acz nie wiadomo z jakiej racji, nigdy nie założyłaby na siebie czegoś szarego
#2 (13.11.2020, 03:58 )

karta zaakceptowana!
witamy na forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości