welcome to
Yellowlair Oats#1 (15.11.2016, 12:25 )

Ochiyo Harling


dane podstawowe
DATA URODZENIA22.06.1996
MIEJSCE URODZENIANewcastle Upon Tyne, Wielka Brytania
ZAWÓDstudentka
STAN CYWILNYpanna
ORIENTACJAbiseksualna
WYKSZTAŁCENIEśrednie
STATUS FINANSOWYbogata
JĘZYKIangielski, japoński, włoski
DZIELNICAKindly Angles
PROBLEMY ZDROWOTNEalergiczka. jest uczulona na kurz, niektóre detergenty i produkty spożywcze, a orzechy nawet w śladowej ilości mogą ją zabić
WIZERUNEKCami Nim
biografia
Wygląda, jakby zaledwie wczoraj przyjechała do Anglii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale nie tylko nie urodziła się w Japonii, ale nawet nigdy nie miała okazji postawić tam stopy. Przyszła na świat tam, gdzie większość rodowitych Brytyjczyków, czyli w angielskim szpitalu, a konkretnie w jednej z placówek z Newcastle Upon Tyne i w tym mieście również się wychowała. Jest córką Japonki, która za młodu wyjechała do Wielkiej Brytanii na studia oraz (podobno) rodowitego Anglika. Chociaż ona czasem wątpi, że jej ojcem jest ten mężczyzna, o którym mówi jej matka, bo Ochiyo nie jest do niego ani trochę podobna ani z wyglądu, ani z zachowania. Wygląda, jakby w stu procentach przejęła geny swojej matki.
Dzieciństwo i okres dojrzewania spędziła w Newcastle, chociaż nie lubiła tej metropolii i zawsze marzyła o życiu w spokojniejszym miejscu. Czas dorastania wspomina jako spokojny, choć nie obył się bez dużej rodzinnej tragedii. Kiedy miała cztery lata, u jej ojca zdiagnozowano raka. Mimo leczenia nowotwór żołądka zabrał jej tatę rok później i choć była to ogromna tragedia, Ochiyo pamięta ten czas jak przez mgłę. Była zbyt mała, żeby rozumieć, co się dzieje i nalezycie przejąć się chorobą i śmiercią ojca, czego teraz bardzo żałuje. Ostatnie chwile z nim spędziła nieświadoma, że więcej go nie zobaczy i dziś czuje żal, że nie mogła nacieszyć się nim wtedy w bardziej świadomy sposób. Przez kolejne lata wychowywała ją tylko matka, która poświęciła się dla niej oraz dla rozwoju zawodowego i długo była sama. W tym czasie Ochiyo rosła, nawiązywała pierwsze znajomości i całkiem nieźle radziła sobie w szkole. Jej zycie było miłe i spokojne.
Ale wszystko co dobre ma swój kres, prawda? Podobnie było w jej przypadku, chociaż obiektywnie Ochiyo nie miała wcale najgorzej. Gdy miała czternaście lat, jej matka poznała mężczyznę, Anglika, z którym związała się na stałe. Niestety ów człowiek nie przypadł dziewczynie do gustu, zresztą z wzajemnością. Ochiyo widziała go kilkakrotnie na mieście z inną kobietą i do dziś uważa, że nowy partner jej matki nie jest z nią szczery. Nie chciała jednak psuć sobie relacji z zakochaną mamą, więc kilka razy tylko powiedziała, co o nim myśli i nigdy więcej w nic się nie wtrącała. I tak jej matka wzięła z tym mężczyzną ślub, zamieszkali razem, a jako szesnastolatka Ochiyo zyskała brata.
Trzy lata później, kiedy już miała za sobą szkołę i pierwsze doświadczenia w pracy, partner jej matki znalazł lepszą, dobrze płatną pracę w Yellowlair Oats i cała rodzina przeprowadziła się do tego miasta. Ochiyo chciała zostać w Newcastle, bo tam miała pod ręką wymarzone studia, ale jej matka nie zgodziła się na to, chcąc mieć ją przy sobie, a dziewczyna długo nie oponowała, zdając sobie sprawę, że jeśli odłączy się od rodziny i zostanie w stary miejscu, obciąży bliskich finansowo i utrudni mamie życie, bo będzie w domu jedna osoba mniej do zaopiekowania się jej małym braciszkiem. Z rozsądku przyjechała do Yellowlair Oats i powoli szuka pomysłu na swoją przyszłość.
rodzina & miłość
RODZICEAkari Nakamura i Zack Harling
RODZEŃSTWOMarcus Smith
DZIECInie ma
DALSZA RODZINAnie ma
STATUS ZWIĄZKUpanna
PARTNERnie ma
BYLI PARTNERZYnigdy nie miała, jedynie James Moore, ale to była tylko przygoda na jedną noc
osobowość
TYP OSOBOWOŚCI=introwertyczka
ZABURZENIAfobia społeczna
PRIORYTETYhobby
GRUPYWenus, Uran, Neptun


kilka słów więcej...
Ma naturę introwertyczki, ale trudną ją przypisać do jednego z czterech typów temperamentów wg Hipokratesa. Ma w sobie cechy każdego z nich, a dużo z jej zachowania zależy od sytuacji i otoczenia, w którym obecnie się znajduje. Pośród obcych ludzi albo w dużej grupie osób, szczególnie takich, które będzie spotykać w przyszłości i przejmuje się ich opinią (na przykład w klasie w szkole, zwłaszcza gdy na początku nikogo się nie zna), jest wycofana, nieśmiała i rzadko się odzywa. Czasem nawet nie mówi głupiego cześć, bo nie jest pewna czy powinna. W takim otoczeniu jest dość bierna, ostrożna w kontaktach z ludźmi, ale nie uległa, gdyż mimo pozornej niepewności i wycofania jest dziewczyną o silnej osobowości, którą cechuje ogromna asertywność. Zmienia się, kiedy jest w grupie zaufanych osób, jak przyjaciele czy rodzina albo po prostu grupka znajomych, których nieźle poznała i wie, że może zachować przy nich swobodę. Robi się wtedy pewniejsza siebie, bardziej otwarta i towarzyska, a nawet przy dobrym humorze zdarza jej się brylować w towarzystwie i być tym, który inicjuje i podtrzymuje rozmowę. Przy obcych rzadko się uśmiecha, jest dość ponura i może robić wrażenie odpychającej, ale przy przyjaciołach uśmiech nie znika jej z twarzy i okazuje się, że jest wesołą osóbką, która ma w sobie pełno energii.
Lubi ludzi, ale ma raczej naturę samotniczki. Nie jest w stanie przebywać w ludzkim towarzystwie przez cały dzień i potrzebuje chwili tylko i wyłącznie dla siebie, żeby naładować akumulatory. Czas spędzony samotnie poświęca na swoje zainteresowania, których ma mnóstwo. Jest artystyczną duszą i dla niej czas nie spędzony twórczo jest czasem straconym. Ma zdolności plastyczne, które sumiennie rozwija od lat i świetnie rysuje, ale też pisarskie i lekkim piórem pisze różne opowiadania, co przychodzi jej z łatwością też dzięki zamiłowaniu do czytania książek. Jest też muzykalna i umie zaśpiewać tak, żeby nie fałszować, ale nigdy nie rozwijała się muzycznie i nie umie grać na żadnym instrumencie i wstydzi się coś zaśpiewać przy ludziach, bo jest przekonana, że nie robi tego dobrze.
Ma analityczny umysł i nigdy nie działa pochopnie. Wszystkie jej plany i działania są zawsze dokładnie przemyślane. Zanim wdroży jakiś pomysł w życie, musi kilka razy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Nie jest impulsywna ani nerwowa i trudno wyprowadzić ją z równowagi. Na czyjąś złość reaguje zwykle chłodnym spokojem, ale nie jest mistrzynią ciętej riposty i większość utarczek słownych przegrywa, a najlepsze pomysły na argument przychodzą jej do głowy, gdy zostaje sama i analizuje sytuację na nowo. Sporo rzeczy zdarza jej się w ten sposób "przesypiać".
Jest bardzo niezależna i lubi być alternatywna. Nie lubi współczesnej mody i nie podąża za trendami. Nie cierpi social mediów i omija je szerokim łukiem, przez co utrudnia sobie kontakt ze znajomymi - ale robi to dla własnej idei. Jest fanką sztuki, szczególnie kocha filmy i muzykę, zwłaszcza ciężkie brzmienia.
ciekawostki
♪ Jest alergiczką i ma uczulenie na mnóstwo rzeczy, na szczęście poza zwierzęcą sierścią i pyłkami. Za to dostaje wysypki po wielu produktach spożywczych, a zjedzenie nawet niedużej ilości orzechów mogłoby ją zabić.

♪ Jest wielką fanką muzyki. Jest w stanie nie dojadać przez miesiąc, żeby zaoszczędzić na wymarzony koncert ulubionego zespołu (a ma ich wiele). Żyje ukochanymi artystami, czasem za bardzo jak na osobę w tym wieku.

♪ Marzą jej się studia aktorskie lub reżyserskie. Jednocześnie marzy jej się pomaganie ludziom i rozważa pójście na studia pielęgniarskie. Jest rozdarta między dwoma możliwościami.

♪ Nienawidzi połączenia swojego imienia i nazwiska. Uważa, że japońskie imię z typowo angielskim nazwiskiem brzmią idiotycznie.

♪ Podobają jej się motocykle i marzy o swoim jednośladzie. Zbiera na ich temat informacje i lubi popatrzeć na motocyklistów na ulicy. Na razie ma za mało odwagi, żeby pójść na kurs prawa jazdy.

♪ Wiele kobiet ma problemy z orientacją w terenie, a ona pod tym względem ma prawdziwie męski umysł. Z nią nie można się zgubić.

♪ Ma problem z obgryzaniem paznokci.
#2 (16.11.2016, 00:33 )

karta zaakceptowana
witamy na forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości