welcome to
Yellowlair Oats#21 (31.03.2020, 20:26 )
Past forgotten, now as new, A line dividing
false and true

31 marca 2020
Urodziny Yellowlair Oats!

Obchodzimy dziś dziewiąte urodziny forum. Kawał czasu. Ostatnie dziewięć lat przyniosło nam wiele zmian i aktualizacji, które przekształciły YLO w forum zupełnie inne niż na starcie. Kilka razy przenosiliśmy się na nowe hostingi, zakończyliśmy etap zwierzęcych postaci, a na stopie prywatnej wielu z nas weszło w dorosłość i żyje życiem zupełnie innym niż lata temu, gdy YLO raczkowało. To piękne, że mimo tych wszystkich przemian i, niestety, lekkiego obumarcia gier tekstowych wciąż jesteśmy obecni i chcemy bawić się w swoim gronie. Przeszliśmy razem długą i - mam nadzieję - przyjemną wspólną drogę.
W tak miłym dniu chcę nam życzyć kolejnych lat wspólnej zabawy. I zdrowia, które w obecnej sytuacji na świecie jest najważniejsze.

❤️❤️❤️#22 (10.07.2020, 22:39 )

10 lipca 2020
Chcesz pomóc w opiece nad Yellowlair Oats?

Ostatnio różnie bywa u nas z czasem i nie każdy z kadry administratorskiej ma chwilę, by zaglądać regularnie, dlatego poszukujemy dobrej duszyczki, która pomoże nam na stanowisku moderatora. Głównymi zadaniami moderatora będą: doglądanie porządku na forum i Discordzie, pomaganie użytkownikom w razie potrzeby, sprawdzanie nowych Kart Postaci, realizowanie drobnych zamówień (mieszkania, zmiany nicków, aktualizacja listy zajętych wizerunków). 

Żeby nie było zbyt pięknie, mamy też kilka wymagań:
- minimum pół roku na forum
- aktywność - najlepiej codzienna albo przynajmniej częstsza niż co 2-3 dni
- dobra znajomość forum, jego zasad, sposobu funkcjonowania
- angażowanie się nie tylko w fabułę, ale i naszą społeczność (Discord)
- niekonfliktowość.

Jeśli spełniasz większość warunków i chcesz spróbować, zgłoś się do dowolnego administratora drogą prywatnych wiadomości na forum lub przez Discorda. Wyboru dokonamy za tydzień (z ewentualnym przedłużeniem do dwóch tygodni).
#23 (23.07.2020, 19:07 )
Past forgotten, now as new, A line dividing
false and true

23 lipca 2020

♥ Nowy styl
Po trzech dniach remontu powracamy w zupełnie nowej odsłonie! Po raz pierwszy od bardzo dawna wygląd forum uległ całkowitej zmianie. Z pragnieniem, aby Yellowlair Oats było przyjemne dla większości oczu, zrezygnowaliśmy z mocnych kolorów, opierając styl na minimalizmie, szarościach i akcentach kolorystycznych powiązanych z grupami Waszych postaci. Starając się trafić w zróżnicowane gusta, stworzyliśmy dwie wersje stylu - motyw jasny i ciemny. Można swobodnie przełączać się między nimi za pomocą ikon słoneczka i księżyca w prawym rogu górnego menu.

PAMIĘTAJCIE O WYCZYSZCZENIU COOKIES, BY FORUM DOBRZE SIĘ WYŚWIETLAŁO!

♥ Nowe Karty Postaci
Wraz z wyglądem forum gruntownym zmianom uległy wszystkie wzory, w tym Karty Postaci i Relacje. Karty Postaci doczekały się również zmian poważniejszych niż estetyczne - bierzemy sobie do serca wasze uwagi, więc od teraz dość problematyczny opis wyglądu postaci jest nieobowiązkowy. Obowiązkowe pozostają jedynie krótkie rubryki dotyczące wyglądu. Usunięta została również rubryka dotycząca posiadanych zwierzaków, która po usunięciu zwierząt z forum straciła sens. Na stronie ze wzorem Karty Postaci pojawiły się pytania pomocnicze, do których można odnieść się podczas pisania biografii, charakteru i wyglądu. Można inspirować się nimi lub wykorzystać je bezpośrednio w KP. W znacznej większości Wasze KP zostały dostosowane do nowości, ale radzimy sprawdzić, czy wszystko działa jak należy lub dopasować grafiki do nowego stylu.

♥ Powitajmy nowego moderatora!
Całym gronem administratorskim wybraliśmy na moderatora @Mallory Myers. Od dziś możecie zwracać się również do niej ze swoimi potrzebami i problemami (w tym natury technicznej). Dziękujemy za zgłoszenia wszystkim osobom, które zechciały podjąć się stanowiska moderatora. Było was więcej niż się spodziewaliśmy!

♥ Nowe lokacje
Na forum pojawiły się 24 nowe lokacje. Większość z nich w mieście, ale kilka ulokowanych zostało również za miastem i na przedmieściach. To głównie różnej maści lokale gastronomiczne, które cieszą się największą popularnością. Jeśli Waszym zdaniem czegoś jeszcze brakuje - dajcie nam znać!

♥ Nowe pole profilu
W profilu pojawiło się pole, w którym możecie podać swój nick z Discorda lub inną formę kontaktu prywatnego. Odnaleźć je można w profilach postaci.
#24 (29.08.2020, 08:33 )
What we're doing here ain't just scary,
it's about to be legendary

29 sierpnia 2020
Dziś zostały wykonane na forum czystki: 
- osoby, które nie wywiązały się z terminów, zostały przesunięte do grupy nieaktywnych,
- lista zajętych wizerunków została wyczyszczona z wizerunków nieaktywnych osób,
- Karty Postaci, relacje, telefony, instagramy, mieszkania nieaktywnych (od więcej niż pół roku) postaci zostały przeniesione do historii,
- z discordowego serwera zostały wyrzucone osoby, które są nam obce (nie mają obecnie na forum postaci i nigdy nie udzielają się na naszym serwerze).
#25 (22.01.2021, 20:36 )
Past forgotten, now as new, A line dividing
false and true

22 stycznia 2021

Ostatni remont okazał się dłuższy niż pierwotnie zakładaliśmy, ale w tym czasie dokonaliśmy większych zmian niż początkowo mieliśmy w planach. Dziś oddajemy forum z powrotem do użytku, usprawnione o kilka mniej lub bardziej widocznych zmian:

♥ Zmiany w stylu
Wygląd forum nie przeszedł kompleksowych zmian jak ostatnio, ale za to został poprawiony pod względem estetyki i przejrzystości - kosmetyczne poprawki objęły układ tabeli forum, postów, pogląd profilu czy nagłówek. Zupełnie zmienione zostały wzory KP, relacji, kalendarzy, ale nie musicie się tym przejmować, nie trzeba ich poprawiać. Istniejące już KP i inne wzory zostały dostosowane do nowej wersji. Zmiany mogą wymagać co najwyżej grafiki, ale to kwestia Waszego zmysłu estetyki.
Dopracowany został również tryb nocny.

PAMIĘTAJCIE O WYCZYSZCZENIU COOKIES, BY FORUM DOBRZE SIĘ WYŚWIETLAŁO!

♥ Nowa mapa
Pojawiła się zupełnie nowa, większa i czytelniejsza mapa miasta, na której uwzględnione są wszystkie istotne lokacje, w tym wszelkie najnowsze.

♥ Karty Postaci
Aby uszczuplić Karty Postaci z danych, z których od dawna rzadko ktokolwiek korzysta, została usunięta sekcja dotycząca wyglądu postaci. Oczywiście nie skasowaliśmy waszych starych opisów - są nadal dostępne w edycji KP.
Dodana została natomiast rubryka z nazwiskiem wizerunku postaci, której w istniejących KP nie musicie uzupełniać.

♥ Aktualizacja skryptu
Z poprawek niewidocznych gołym okiem - skrypt forum został zaktualizowany do nowszej wersji.

#26 (31.03.2021, 12:47 )
Past forgotten, now as new, A line dividing
false and true

31 marca 2021
♥ Dziesiąte urodziny!
Obchodzimy dzisiaj dziesiąte urodziny Yellowlair Oats!
Jak co roku, niektórzy z nas przybyli, inni gdzieś się zagubili, ale wciąż trzymamy się razem i chcemy się wspólnie bawić, co sprawia, że mimo kategorii PBF'owych staruszków Yellowlair Oats nadal istnieje i nie wybiera się do grobu. Mamy za sobą lata wspólnego pisania, przeprowadzek na różne hostingi, zmian adresu forum, stylu, wprowadzania nowych usprawnień i innych zmian, które ukształtowały obecny obraz YLO, ale nie tylko forum się zmieniło. Ostatnia dekada zmieniła również nas wszystkich - większość z nas zakończyła szkoły i weszła na drogę dorosłego życia, niektórzy założyli rodziny. Bardzo wiele się zmieniło i piękne jest, że w tej zupełnie innej rzeczywistości nadal znajdujemy czas na tworzenie postaci i prowadzenie ulubionych wątków.
Z okazji okrągłej rocznicy życzę nam wszystkim, żeby życie pozwalało nam dalej cieszyć się wspólną zabawą na forach. Nie dajmy naszej pasji przeminąć! ❤
#27 (23.04.2021, 18:32 )
Past forgotten, now as new, A line dividing
false and true

23 kwietnia 2021
♥ Migracja serwera
Dzisiejszej nocy hosting dokonał przeniesienia forum na inny serwer. To powinno wyeliminować krótkie awarie i przerwy w działaniu forum, które zdarzały się w ciągu ostatnich tygodni dość często. Oczywiście nie musicie się obawiać utraty postów czy innych danych, od strony użytkownika nic się nie zmieniło.

♥ Drobne poprawki
Dokonujemy obecnie drobnych poprawek w stylu forum. Ostatnio odświeżeniu został poddany panel użytkownika, jest teraz bardziej przejrzysty i powinien być wygodniejszy w użytkowaniu. Jeżeli zauważyliście jakieś drobne niedoróbki wyglądu, śmiało je zgłaszajcie!

♥ Dziś zostały wykonane na forum czystki:
- osoby, które nie wywiązały się z terminów, zostały przesunięte do grupy nieaktywnych,
- lista zajętych wizerunków została wyczyszczona z wizerunków nieaktywnych osób,
- Karty Postaci, relacje, telefony, instagramy, mieszkania nieaktywnych (od więcej niż pół roku) postaci zostały przeniesione do historii.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości