welcome to
Yellowlair Oats#1 (28.03.2018, 04:57 )

Istnieje siedem grup, a podział jest opaty na astrologicznej symbolice planet. Wpływ poszczególnych planet na jednostkę, jej usposobienie czy charakter jest w astrologii powiązany z datą urodzenia, ale nie chcemy w żaden sposób ograniczać i na siłę przydzielać do grupy, kierując się datą urodzenia. Sam wybierasz grupy, które najlepiej będą opisywać postać.
Możesz wybrać od jednej do trzech grup dla swoich postaci, określając przy tym, na ile procent dana planeta pokrywa się z charakterem postaci - mając 100% łącznego wpływu planet na postać, rozdzielasz je na wybrane planety (np. Merkury 50%, Jowisz 30%, Neptun 20%). Procenty wpisujesz w panelu użytkownika, w edycji profilu - na samym dole znajdują się rubryki odpowiadające poszczególnym planetom.

Co ważne:
-> W polach profilu uzupełniasz tylko pola planet, na które się zdecydowałeś. Przy reszcie zostawiasz puste pole!
-> Nie musisz wybierać dwóch albo trzech grup, jeśli widzisz cechy swojej postaci tylko w jednej - wtedy po prostu przydzielasz jej 100% wpływu w polach profilu.
-> Jeśli wciąż masz pytania odnośnie wyboru grup lub sposobu wypełniania pól profilu, zajrzyj do FAQ.

Merkury

umysł, porozumiewanie się, myślenie, logika

Merkury jest planetą znajdującą się najbliżej Słońca w układzie słonecznym. Reprezentuje komunikację oraz język, świadczy o potrzebie kontaktów międzyludzkich oraz wymiany intelektualnej. Daje potrzebę poznania i zrozumienia, niesie ze sobą logikę i inteligencję. Motywuje do badania, zgłębiania i dociekania, a także do dzielenia się wynikami naszych osiągnięć z innymi.
Postacie związane z Merkurym to osoby hołdujące logice, o umiejętności analitycznego myślenia, często umysły ścisłe. Ich życie zawodowe opiera się przede wszystkim na pracy związanej z nauką, inżynierią, handlem oraz na zawodach bazujących na kontaktach międzyludzkich. Są komunikatywne, ale zarazem lubią konkrety, więc zamiast pogaduszek o pogodzie chętniej wymienią się informacjami czy poglądami. Lubią poszerzać wiedzę, interesują się otaczającym światem. Zwykle mają dobry kontakt z rodzeństwem, sąsiadami i najbliższym otoczeniem. 
Nieharmonijne aspekty Merkurego mogą stać się źródłem problemów w wysławianiu się, trudności w koncentracji czy niechęci do zmian i próbowania nowych rzeczy, podejmowania wyzwań. Jego negatywny wpływ może powodować też chwiejność poglądów, wyrachowanie i cwaniactwo.


Wenus

miłość, artyzm, harmonia, emocje

Wenus jest planetą miłości, wyższych uczuć oraz wrażliwości artystycznej. Inspiruje sztukę, romans i majątek. Daje zdolność do tworzenia i doceniania piękna. Jest boginią miłości, czym silnie uwrażliwia oraz kładzie nacisk na sferę emocjonalną.
To idealne miejsce dla tych, których osobowość łączy się z harmonią, pięknem, dobrym smakiem. Postacie z silną planetą Wenus to osóbki o artystycznej duszy, kreatywne, wrażliwe i czułe na sztukę w każdej postaci. Nie dla nich jest rozrywka na niskim poziomie kulturalnym – zamiast oglądać serial, z chęcią odwiedzą teatr lub obejrzą dobry film. Potrafią docenić piękno dzieł sztuki oraz przyrody. Nie lubią agresji. Cenią sobie harmonię i równowagę, a uczucia i emocje odgrywają ważną rolę w ich życiu: myślą sercem, kochają z całych sił i dla miłości są gotowe na wielkie poświęcenia. W ocenie sytuacji kierują się przede wszystkim emocjami.
Wenus może przejawiać się również w zamiłowaniu do luksusu oraz rzeczy dobrej jakości, a także w przywiązywaniu wagi do piękna, czasem zbyt dużej. Często Wenus obdarza atrakcyjnością, ale zarazem zdarza się, że osoba z jej silnym wpływem patrzy w pierwszej kolejności na wygląd.
Negatywne aspekty Wenus mogą przejawiać się częstymi zmianami partnerów, lenistwem, wygodnictwem, skłonnością do ekscesów, ciągłych rozrywek, brakiem gustu, a także wulgarnością nie tylko w mowie, ale i w sposobie bycia.


Mars

stanowczość, siła, walka, hedonizm

Mars symbolizuje wartości męskie, siłę, agresję oraz aktywność, a także seksualność i energię. Mars jest planetą działania, energii seksualnej oraz wyrażania swojej woli za pomocą czynów, odpowiada za naszą wytrzymałość, wolę walki i agresję. Niekorzystny Mars może wywołać tendencje do użycia przemocy, za to jego korzystne wpływy mogą ukierunkować energię Marsa bardziej pozytywnie, na przykład w siłę, determinację czy osiągnięcia. Dodaje siły i umiejętności pokonywania przeciwności losu oraz pcha do celu.
Osoby spod znaku Marsa mają najczęściej choleryczny temperament. Przede wszystkim mają mnóstwo energii, są silne, przebojowe i mocno ukierunkowane na osiągnięcie celu, o którego osiągnięcie potrafią walczyć do upadłego. Często też lubią rywalizację, posiadają zdolność podejmowania decyzji i działania. Walczą, ale niekoniecznie z użyciem siły. Szybko się emocjonują i często najpierw działają, a później myślą. Kierują się ambicją i dążeniem do celu, a dzięki sile Marsa mają dużą szansę odnieść sukces w interesującej je dziedzinie. Zdarza się, że hołdują hedonizmowi oraz cielesności, braku wyższych uczuć, zwłaszcza w seksualnej sferze życia.
Negatywnie Mars ujawnia się jako nieumiejętność kontrolowania agresji, niecierpliwość, destrukcyjne działania i brutalność. Może stać się źródłem skłonności do uzależnień behawioralnych, zachowań maniakalnych, obsesyjnych, depresyjnych, braku pewności siebie oraz niedostatecznej motywacji do podejmowania nowych wyzwań.


Jowisz

poszerzanie horyzontów, radość, szczęście, energia

Jowisz jest największą planetą krążąca wokół Słońca i wydziela dwukrotnie więcej energii, niż pobiera, co dobrze określa podlegające jego wpływom osoby. Jego symbolika jest związana z samorozwojem i osiągnięciami. Jest to planeta optymizmu, wiary, radości życia, poszerzania horyzontów oraz nieskończonych pokładów energii. Wszystko, czego dotyka Jowisz, daje nam przekonanie o sukcesie, wiarę, że nam się uda, że osiągniemy szczęście i bogactwo. Obdarowuje możliwością rozwoju i wzrostu.
Miejsce dla tych, którzy mają optymistyczne podejście do życia, są kreatywni, radości, ekstrawertyczni i z temperamentem sangwinika. Dla lubiących ludzi, świat, energicznych i czerpiących z życia. Postacie z wpływami Jowisza lubią rozwijać się, doświadczać nowych sytuacji, poszerzać horyzonty i dążą w swoim życiu przede wszystkim do szczęścia. Lubią dzielić się z innymi swoją wiedzą oraz doświadczeniami. To często urodzeni podróżnicy, osoby lubujące się we wszelkich nowinkach technologicznych, dążące do postępu. Jowisz przekazuje równowagę ducha, budzi wolę dominacji oraz daje wiarę w siebie i optymizm w walce z przeciwnościami losu. Dzieci Jowisza czerpią z życia garściami, uwielbiają zabawę, imprezy. Nierzadko bawią ich ekstremalne zabawy, dreszczyk emocji. Dążą do intensyfikacji swych doznań, lubią poczuć adrenalinę, od której łatwo się uzależnić. Zdarza się, że ich potrzeba dobrej zabawy graniczy z głupotą, popychając do skrajnych oraz niebezpiecznych zachowań.
Nieharmonijne aspekty Jowisza mogą skazać na próżność, pobłażanie sobie, nietolerancyjność, bezduszność, lekceważenie prawa, lekkomyślność, brak zahamowań, zarozumiałość oraz skłonności do przesady, wyolbrzymiania problemów, a czasem nawet i do niebezpiecznego fanatyzmu.


Saturn

ograniczenia, powaga, doświadczenia, nauczki życiowe

Saturn symbolizuje ograniczenie i dyscyplinę, szczególnie narzucaną przez okoliczności jakim musimy sprostać. Wiąże się z władzą, ciężką pracą oraz ponoszeniem odpowiedzialności. Symbolika Saturna powiązana jest z regułami, nakazami, zakazami oraz wszelkiego rodzaju przepisami. Jego wpływ pomaga narzucić zarówno sobie, jak i innym dyscyplinę oraz przywrócić porządek. Obdarza ambicją i budzi chęć rozwoju intelektualnego m.in. poprzez pracę naukową i badawczą. Odpowiada również za chwile refleksji i namysłu, jest symbolem przeznaczenia i opatrzności.
Nie jest to planeta rozrywek (jak Jowisz), tylko ciężkiej i żmudnej pracy oraz powagi. Miejsce osób, które borykają się z problemami, a w swoim życiu muszą zawalczyć o pozycję, czy tego chcą czy nie – Saturn lubi zsyłać przeciwności. Postacie pasujące tutaj to przede wszystkim takie, które zostały doświadczone przez los lub przeszły niemałą szkołę życia. Dzieci Saturna respektują zasady, są zdyscyplinowane, obowiązkowe i dbają, by nie przekraczać granic przyzwoitości. Są cierpliwe i można na nich polegać. Potrafią wyciągać nauki z lekcji dawanych przez życie – Saturn lubi rzucać kłody pod nogi, ale jeśli jesteś gotów nauczyć się tego, czego Saturn chce cię nauczyć, możesz zamienić te kłody w schodki, którymi wejdziesz na szczyt sukcesu. Jeśli pokonałeś przeciwności losu i dzięki nim stałeś się silniejszy, a problemy umiesz przekuć w sukcesy, jesteś dzieckiem Saturna.
Saturn negatywnie wyraża się poprzez konflikty z władzą, strachem przed życiem, pesymizm, destrukcję, kompleksy, poczucie niższości, zahamowania i brak ciepła.


Uran

zmienność, rewolucja, rebelia, niezależność

Uran jest planetą odkrytą pod koniec XVIII wieku i jest symbolem zmian, odkryć oraz  oryginalnych idei. Wnosi w nasze życie niespodziewane zmiany i nowe doświadczenia. Jest to planeta, która wywraca nasze życie „do góry nogami”, elektryzuje, znienacka wprowadza rewolucję i nie działa stereotypowo, zgodnie z jakimikolwiek normami czy tradycjami. Uran nie lubi stereotypów i szuka własnej drogi. Związany jest z takimi cechami, jak niecierpliwość, energiczność, twórcza swoboda i niechęć do tradycji. Reprezentuje potrzebę wolności i indywidualizmu. Uran jest ponadto związany ze zdolnościami technicznymi, informatycznymi.
Postacie będące pod wpływem Urana są nieprzewidywalne i nowoczesne, oryginalne i indywidualne. Wyróżniają się, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie: mogą to być postacie, które lubią robić z siebie klauna, dziwacy, buntownicy czy też pozytywni indywidualiści. Chodzą własnymi drogami, są niezależne i umysłowo wolne. Mają świetną intuicję. Uran oczekuje, aby osoby będące pod jego wpływem stworzyły swój własny system wartości, zamiast ślepo podążać za wartościami i tradycjami, w jakich zostały wychowane, więc jest to miejsce idealne dla buntowników. Symbolika Urana bowiem nawiązuje do buntu – zarówno przeciw rodzicom, jak i wszelkim autorytetom oraz obowiązującym normom. Bunt ten wiąże się również z pragnieniem zmiany rzeczywistości, ulepszenia świata.
Negatywnie Uran może się ujawniać jako typ niespokojny, niezdecydowany, niedojrzały, przesadnie poszukujący nowości, zrywający umowy i niechętny do zobowiązań.


Neptun

duchowość, ucieczka, idealizm, uległość

Symbolika Neptuna jest związana z głębią ludzkiej psychiki oraz emocjami. Neptun uosabia przede wszystkim zdolności mediumiczne, kobiecą intuicję oraz cechy nadprzyrodzone i bogatą psychikę. Niesie ze sobą mity, legendy, duchowość, halucynację, sny i magię. Mówi o nostalgii, ideałach oraz pragnieniach związania się z czymś większym niż marne człowieczeństwo. Rozprasza wszystko, czego się dotknie. Podkopuje nasze bezpieczeństwo, pokazuje, że nie znajdziemy go na poziomie materialnym. Pokazuje, że prawdziwe bezpieczeństwo jest w naszej duszy, medytacji i duchowości. 
Czyni postacie pozostające pod jego wpływem osobami marzycielskimi, uduchowionymi. Wyposaża w cechy takie jak skłonność do poświęceń, wrażliwość, empatię i bogactwo wyobraźni. Osoby spod znaku Neptuna mogą też cieszyć się ponadprzeciętną osobowością i charyzmą. Kierują się często intuicją, która rzadko je zawodzi. Słuchają tego, co szepcze im podświadomość. Rozwinięta wyobraźnia Neptuna pozwala na kreatywność, ale może pójść o krok dalej i spowodować skłonność do fantazjowania, chodzenia z głową w chmurach i nieśmiałość. Czasem odpowiada również za naiwność i łatwowierność oraz samooszukiwanie się – to miejsce dla osób, które mogą zamiatać problemy pod dywan, tworzyć wokół siebie iluzję harmonii. Neptun odpowiada również za silne uduchowienie, więc może popychać ku religijności, a także budzić silną fascynację wszystkim, co tajemnicze, niewyjaśnione, nadprzyrodzone  oraz wiarę w nadnaturalny i paranormalny wymiar świata. Osobom spod znaku Neptuna często nie pasuje otaczająca je rzeczywistość, jest on więc również przyczyną szukania ucieczki od świata prowadzącą do nałogów.
Negatywnie Neptun może dać podatność na wszelkie nałogi, depresję i inne zaburzenia psychiczne, strachliwość, nieśmiałość, naiwność, skłonność do bycia ofiarą oszustw, intryg i nieumiejętność wzięcia odpowiedzialności za własne życie.Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości