welcome to
Yellowlair Oats#1 (09.05.2016, 00:19 )

Zoe Moyet


dane podstawowe
DATA URODZENIA16.05.1992
MIEJSCE URODZENIAWielka Brytania, Birmingham
ZAWÓDkucharka
STAN CYWILNYpanna
ORIENTACJAhetroseksualna
WYKSZTAŁCENIEzawodowe
STATUS FINANSOWYbiedna
JĘZYKIangielski
DZIELNICASullen Hides=ZWIERZĘTA=brak
PROBLEMY ZDROWOTNEbrak
WIZERUNEKOdette Annable
biografia
Zoe przyszła na świat wiosną w wielkiej metropolii brytyjskiego Birmingham, stając się oficjalnie córką pani Alice Moyet oraz mężczyzny o nazwisku Thorne Lee, którego nazwiska jednak nie otrzymała i po czasie się z tego cieszy. Właściwie od pierwszych chwil była wychowywana tylko przez matkę, która poświęciła dla niej pracę. Utrzymywały się z pieniędzy od dziadków Zoe oraz alimentów od ojca dziewczyny. Mężczyzna był wtedy w związku z inną kobietą, a Zoe okazała się owocem zdrady, którego nigdy oficjalnie nie uznał jego zainteresowanie córką w najmłodszych latach sprowadzało się do płacenia jej matce za milczenie, aby nie wydało się, że pan Lee ma dziecko na boku. Tak dziewczynka dorastała przez pierwsze lata, które były dla niej szczęśliwe. Miała przyjaciół w postaci dzieci z sąsiedztwa, kochającą matkę oraz dziadków, z którymi spędzała wiele czasu.
Sporo zmieniło się, gdy Zoe była już w okresie szkolnym. Wtedy jej ojciec zawitał po raz pierwszy do jej życia. Okazało się, że rozwiódł się z żoną i nie mając co ze sobą zrobić zainteresował się na nową Alice, która czując do mężczyzny słabość niegasnącą od lat zdecydowała, że przyjmie go do siebie. Wtedy Zoe dowiedziała się również, że posiada siostrę, ale nie miała możliwości wtedy się z nią spotkać.
Matka Zoe pragnęła stworzyć piękny związek z jej ojcem, ale nic z tego nie wyszło. Po kilku miesiącach spokojnego życia okazało się, że mężczyzna lubi zaglądać do kieliszka, a w ciągu roku rozpił się tak, że nikt nie był w stanie nad nim zapanować. Ponadto ojciec zaczął bić jej matkę, ale tego Zoe nie widziała zbyt długo, bowiem troskliwi dziadkowie zabrali ją do siebie, aby nie oglądała przemocy domowej. Spędziła u nich trzy lata, jednak wpływ ojca alkoholika musiał w pewnym momencie się pojawić.
Pojawił się w postaci dzieci jego kolegów od butelki. Dwie dziewczyny i chłopak w zbliżonym wieku do Zoe sprawili, że jako nastolatka dziewczyna zaczęła schodzić na złą drogę. Pojawiły się w jej zyciu pierwsze imprezy, jakieś papierosy i czasem mocniejsze używki, ale wszystko w granicach normy, przynajmniej przez pierwsze lata. Wiele zmieniła śmierć jej ojca, który zmarł od nadmiaru alkoholu. Wówczas dziewczyna wróciła do matki i przez dwa lata była przykładną dziewczyną, która świetnie się uczyła i nie sprawiała problemów wychowawczych. Do dobrej szkoły średniej jednak nie poszła i skończyła tylko zawodówkę gastronomiczną. Tak, jest świetną kucharką, ale nie posiada nawet średniego wykształcenia, czego teraz bardzo żałuje. W każdym razie śmierć ojca dała jej nauczkę i dziewczyna postanowiła nigdy więcej nie spojrzeć nawet w kierunku tej "gorszej" życiowej drogi.
Nie dotrwała jednak w tym postanowieniu, bo... zakochała się. Miała wtedy osiemnaście lat, szkołę za sobą i miała rozpoczynać pracę. Na jej drodze pojawił się oszałamiająco przystojny blondyn o imieniu Jason, który przesłonił jej cały świat. Wydawało się, że też jest zakochany w Zoe i stworzyli początkowo piękną parę, a ona zamieszkała u niego mając nadzieję na piękną przyszłość u boku chłopaka, który był przystojny, kochany i... bogaty. Właśnie, miał wiele pieniędzy, ale nigdy nie wyjaśniło się dlaczego. Na początku opowiadał Zoe o bogatej rodzinie, jednak z czasem okazało się, że ma on inne źródło dochodów: kradzieże. Razem z grupą znajomych oszukiwali starszych ludzi, od których wyłudzali pieniądze, podając się za znajomych ich dzieci, wnuków czy krewnych. Z czasem Jason wkręcił w to również Zoe, która z bólem serca, ale robiła to z miłości do ukochanego. Wszystko skończyło się po kilku miesiącach, gdy policja namierzyła Jasona i jego wspólników, w tym również pannę Moyet. Dziewczyna za oszustwa została skazana na trzy lata więzienia w zawieszeniu i do dziś żałuje tego, co robiła. Jason przyznał, że była dla niego tylko zabawką, która pomagała mu w oszustwach... dziewczyna więcej go nie widziała.
Po dwóch latach takiego życia, po zawirowaniach z prawem wróciła do matki, z którą żyła trzy lata, pracując jako pomoc kuchenna w restauracji i żyjąc sobie spokojnie, choć ciężko jej było dojść do siebie po burzliwym rozpadzie związku z Jasonem. Próbowała w tym czasie skontaktować się z młodszą siostrą, ale nie miała możliwości, choć udało jej się namierzyć, kim teraz jest. Po dwóch latach spokojnego życia matka zachorowała. Wykryto u niej raka piersi, który postępował tak szybko, że kosztowne terapie nie pomagały. Kobieta z wieloma przerzutami została skierowana do hospicjum. Jako że w Birmingham nie znaleziono dla niej miejsca w żadnej z takich placówek, Zoe postarała się, aby umieszczoną ją w Yellowlair Oats, a sama również tu przyjechała pragnąc spędzić przy rodzicielce ostatnie tygodnie. Dlaczego Yellowlair Oats? Bo tu ma siostrę, która po stracie matki stanie się jej jedyną żyjącą bliską osobą. Zoe pragnie nawiązać z nią kontakt, a także ułożyć sobie w Yellowlair Oats życie, bez łatki przestępczyni, jaka ciągnęła się za nią w Birmingham.
rodzina & miłość
RODZICEAlice Moyet i Thorne Lee
RODZEŃSTWOMichelle Lee, przyrodnia siostra
DZIECIbrak
DALSZA RODZINAbrak
STATUS ZWIĄZKUwolna
PARTNERbrak
BYLI PARTNERZYJames Moore - były kochanek
osobowość
=introwertyczka arachnofobia poukładanie sobie jakoś życia
Saturn 45%, Neptun 45%, Merkury 10%

Można bez wahania nazwać ją przyjazną i pozytywną osóbką, ale nie tak łatwo określić jej temperament w dwóch słowach. Jest jak połączenie sangwinika i melancholika, chociaż tak dwoista natura może wydawać się nieprawdopodobna - ale jednak dzieje się w przypadku Zoe i daje efekt interesujący, ale na pewno dziewczyna jest udanym eksperymentem charakterologicznym. Co ma w sobie z sangwinika? Na pewno optymizm życiowy i otwartość na relacje interpersonalne oraz brak nieśmiałości, który pozwala jej na śmiałe nawiązywanie znajomości z innymi ludźmi oraz odnalezienie się w różnych, nawet obcych sytuacjach życiowych. Jest emocjonalna, działa dość spontanicznie i z dużym entuzjazmem, kiedy coś jej się bardzo spodoba (przy negatywnych emocjach jest ostrożniejsza i nie działa w złości, zawsze dając sobie chwilę do namysłu). Ma duże poczucie humoru, zawsze wie co powiedzieć, a czasami nawet bywa gadatliwa i ma dar przyciągania do siebie ludzi. Jak te cechy mają się do melancholika? Ano, tak że prawie każda z nich w przypadku Zoe ma jakieś swoje "ale". Jest optymistką, ale łamie się, kiedy zwali jej się na głowę za dużo złego i wtedy potrzebuje wsparcia. Otwarta, ale długo pozostaje ostrożna w relacjach z innymi ludźmi i w przypadku większości ludzi potrzeba sporo czasu, żeby poczuła do nich więcej niż ciepłą obojętność (ale są wyjątki, bo zdarzają się osoby, które działają na nią szybko i natychmiast obdarza je silnym uczuciem). Jest gadatliwa i umie rozkręcić rozmowę, ale potrzebuje bodźca do przejęcia sterów, bo na początku jest najczęściej małomówna. Umie odnaleźć się w trudnych sytuacjach, ale udaje jej się to tylko wtedy, kiedy czuje, że ma wsparcie, nawet tylko mentalne... lecz jakieś musi mieć. Ponadto z melancholika ma również to, że podporządkowuje się innym, jest bardzo skłonna do poświęceń i cechuje się nieprzeciętną wrażliwością. Gdy dostaje razy od losu, wszystkie bardzo silnie przeżywa.
Lubi komplementy i łatwo ją nimi kupić. Ponadto jest wrażliwa także na zwierzęta, za którymi przepada. Lubi również dzieci i każdy maluch sprawia, że Zoe rozpływa się z zachwytu. Skrycie marzy o swoim własnym potomku, lecz nie liczy, że uda jej się znaleźć kogoś, z kim stworzy prawdziwą rodzinę.
Jej największą słabością charakteru jest to, że łatwo daje sobą manipulować. Jest przerażająco mocno podatna na wpływy innych i bywa naiwnie wierząca w dobroć oraz uczciwość drugiego człowieka, przez co z lekkością można ją oszukać. Jeszcze gorzej jest, kiedy w grę zaczynają wchodzić uczucia czy pozytywne emocje, bo wówczas Zoe zupełnie traci kontakt z rzeczywistością i potrafi robić ślepo wszystko, co ktoś jej każe. Dlatego w przeszłości wplątała się w zatargi z prawem. Potrafi uczyć się na błędach i wyciągać wnioski, ale w tej jednej wielkiej wadzie jej charakteru pozostaje niereformowalna. Dobrze, gdyby miała przy sobie życzliwego i dobrze jej życzącego przyjaciela, który nie pozwoli jej dać się sprowadzić na manowce.
ciekawostki
x Jest fanka tatuaży. Ma ich kilka i najchętniej wytatuowałaby sobie całe ciało, ale stara się panować nad tym zamiłowaniem, żeby nie zmienić się w brudnopis.
x Ma arachnofobię.
#2 (09.05.2016, 01:53 )

karta zaakceptowana!
witamy na forum

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości